Království Valerie: Karetní hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Království Valerie: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Daily Magic Games
Games Factory Publishing
Schwerkraft-Verlag
Autoři: Isaias Vallejo
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

som
som - avatar

Dojmy?

Prosím, kdo jste hráli, jaké jsou Vaše dojmy? Stojí to za to? Hledám námět pro Ježíška a tohle by možná šlo ... (?)
10.11.2016 12:59:09

první dojem
Měl sem to štěstí hru vyzkoušet i s rozšířeními.
Není to špatný, ale nemůžu se ubránit dojmu, že někdo splácal dohromady Splendor a Machi Koro a flákl na to fantasy kabátek.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.7.2018 16:50:56

první dojmy
Mám to již nějakou dobu se všemi rozšířeními a souhlasím tady s Michal-BF, nicméně ten fantasy kabátek tomu fakt sluší. Nehrajeme to zase tak často, ale jak to vytáhneme tak nás to neskutečně baví. Hezké je že do poslední chvíle není jasné kdo vyhrál, to podle mě dělá tu hru tak zábavnou, protože vědět v průběhu hry že prohrávám o 20 bodů, to by mě moc nebavilo. Jakmile jsme hru zahráli vícekrát tak finální součty byly vždy vyrovnané. Teď hrajeme variantu kdy zamícháme různé citizeny se stejným číslem, tzv. mixed variantu a ta to ještě víc oživila :-)

21.7.2018 11:07:25

Zajímalo by mě, jak je to ve hře se vzájemnou interakcí mezi hráči. Můžu druhým nějak škodit? :-) 

17.2.2022 16:22:18

Občas škodit můžeš, když postavíš některé stavby, tak umožňují například krást manu nebo poníze. Ale je to spíše okrajová věc ve hře.

17.2.2022 16:35:48

První hra a hned mě to chytlo. Sice nijak závratné skóre proti ostatním hráčům, ale vím kde jsem udělal chyby. Úkol vůdce jsem totiž začal řešit moc pozdě a už nestihl dohnat ztrátu, přestože jsem měl na svém kontě nejvíc nestvůr. Lesson learned.

Každopádně se těším na další hry. Ta nedopočitatelnost bodů soupeřů je fajn a jak už zaznělo, tak si užijete hru i když dostáváte bídu… protože to nevíte :D

6.12.2022 12:51:57 | Upraveno autorem (porovnej)

da se tato hra hrat ve dvou? je dobra ve dvou hracich? diky

30.12.2022 23:37:57

Dá a je

31.12.2022 00:08:16

Zdarek hru mám od Vánoc a hrali jsme 4x ve dvou a 2x ve třech a musím říct že nas neskutečně chytla 😅 nejvíce mě bavi system skórování, který je až na konci takže člověk prakticky neví jak na tom jsou ostatní a často i on sám 😆 ja rozhodně doporučuji :)

8.1.2023 19:03:45

Vybíráme z Bazaru

Nevyzpytatelní
Nevyzpytatelní
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas