nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Královský bál

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Pavel Kolářský
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Královský bál je v plném proudu a znuděné princezny postávají na stupínku uprostřed sálu. Neodolatelná výzva pro každého zkušeného svůdce. Ale nebude to tak jednoduché. Abyste princeznu vyvedli do předsálí a tam ji použ ... em ... aktivovali, budete potřebovat pomoc ostatních návštěvníků bálu. A ještě se do toho pletou konkurenční svůdci a snaží se vám vyfouknout princeznu přímo pod rukama. Jen ten, kdo správně zkombinuje efekty a odhalí všechny úklady protivníků, bude slavit úspěch

Ve hře Královský bál: Jak nelovit princezny se každý z hráčů snaží z herní desky (která představuje taneční sál s předsálími) vyvést co nejvíce princezen. To lze buď přímo (na což je potřeba více tahů) nebo zřetězením efektů ostatních postav (i v jediném tahu). Hráči se střídají po jednom tahu.


Příprava hry:

Postavy princezen začínají (v balíčku na sobě) na políčku uprostřed sálu. Ostartní postavy jsou rozmístěny (náhodně nebo postupným umístěním hráči) na osmi polích okolo. Předsálí začínají prázdná.

Průběh hry:

Když je hráč na tahu, může provést jednu ze tří možných akcí:

  • Podívat se na zakryté postavy v až třech balíčcích.
  • Přesunout vrchní postavu z balíčku na vrch vedlejšího balíčku (směrem ze sálu).
  • Aktivovat efekt vrchní postavy z balíčku v sále či vlastním předsálí. Daná postava se poté přesouvá dospod balíčku.

Pokud hráč vybere při akci Aktivace postavu vlastní barvy, získává v rámci svého tahu další akci.

Konec hry:

Hra končí, jakmile je aktivována poslední z princezen (princeznu lze aktivovat pouze v předsálí aktivního hráče a tento hráč si ji bere k sobě). Každá získaná princezna se počítá za 3 body. Bonusové body přináší sady princezen stejné barvy a nebo kompletní sady 4 přincezen v různých barvách. Vítězí hráč s nejvíce body.

Autor: Kolaps