Královské rošády

xxxxxxxooo hodnoceno 250x (Seznam vlastníků)

Královské rošády - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Lutz Stepponat
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karta Objevitel

Při hraní Královských rošád mě zmátla karta Objevitel. Nastane vůbec někdy situace, kdy by při vyhodnocování mělo na cokoliv vliv číslo 13 uvedené na této kartě? S 13 se jedná přece jenom o poměrně silnou kartu, ale podle pravidel se nám zdá, že karta jako taková prakticky nikdy nevstoupí do hry a vždy bude jenom uzavírat sloupce.

Pravidla říkají následující:
Odkrytý Objevitel cestuje ihned do nejbližšího sloupce vpravo (tam
ukazuje i šipka na něm). leží-li zcela vpravo, tak cestuje na první sloupec vlevo.
Ve sloupci, do kterého přicestuje, bude položen opět zakrytě zcela dolů. Poté se,
pokud tam nějaká je, odkryje nad ním ležící karta. Toto nastane pokaždé, i když
je Objevitel znovu odkryt.

Ať přemýšlím jak přemýšlím, zdá se mi, že karta Objevitel prostě putuje hrou tak dlouho, dokud neuzavře nějaký sloupec a nezůstane až do konce kola zakrytá. A její body se tak nikdy ve vyhodnocení kola nebudou počítat.

Je něco, co mi nedochází, nebo co nevidím?

Díky za radu!
7.9.2012 07:24:15

Objevitel
Po uzvertí hry sa aj tak skrité karty otáčajú, takže bodovaný bude, len sa už neposunie do ďalšieho stplca.

7.9.2012 07:39:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Otočení poseldních karet ve sloupci
Pokud hrajete Královské rošády bez otáčení poslední karty při vyhodnocování, tak je hrajete opravdu velice špatně. Objevitel má silnou bodovou hodnotu, jde jen o to, umístit ho správně, aby skončil na sloupci, na kterém potřebuješ.

7.9.2012 08:18:25

Díky!
Díky!

Pravidla jsem vlastně sám celá nečetl, byla mi v rychlosti vysvětlena. Tahle varianta mě vůbec nenapadla.

7.9.2012 08:20:42

Vyhodnocování sloupců
Bez otáčení a započítávání poslední karty ve sloupci při jeho hodnocení to musí být podivná hra. Rozhodně si ji zahrajte tak, jak se patří, myslím, že to bude zábavnější. A nezapomeňte, že s otočením té poslední karty při hodnocení se případně uplatňuje i její efekt (kromě např. Pláště a ještě pár dalších, viz pravidla). Takže např. nečekaný Žebrák, Čarodějnice apod. může spoustě hráčů zcela překazit plány:) (Samozřejmě, nejsou-li ve sloupci Mušketýři, ti všechny efekty ruší.)

7.9.2012 10:34:18

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard - Deadly Frontier
ISS Vanguard - Deadly Frontier
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas