Královské rošády

xxxxxxxooo hodnoceno 248x (Seznam vlastníků)

Královské rošády - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Lutz Stepponat
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

diskuse k pravidlum

Ahoj, KR som po dlhsom case oprasil a mam hned jednu nezrovnaost ktoru som v pravidlach nenasiel. Co ak je v jednom stlpci pri vyhodnoteni carodejnica aj mag? Carodejnica odstranuje karty s hodnotou pod 9 (cize aj maga) a mag odstranuje hodnotu nad 10 (cize aj carodejnicu). A teraz "ako z konopi"? Viete mi poradit? Povedal by som ze sa vyhodnocuje zhora smerom nadol, cize ak je prva carodejnica odstani maga.. ale je to OK? Ako to hravate vy?
24.8.2009 14:11:26

Pořadí vyhodnocování postav je v návodu
Podívej se někde ke konci návodu, je tam napsáno v jakém pořadí se karty vyhodnocují. Nejede se podle umístění ve sloupci, ale pořadí je přesně dané. Bohužel nemám pravidla u sebe, tak ti ho teď nenapíšu.

24.8.2009 15:04:27

Pořadí
Z Caulyho neoficiálních pravidel:
Následujících 5 karet se projednává jako první, přesně v tomto pořadí:
1. Mušketýr
2. Mág
3. Čarodějnice
4. Princ a Panoš
Pro všechny další karty je pořadí bezvýznamné.
--
Mně to celkem znepříjemňuje hru, protože to není na kartičkách nijak označeno a z hlavy si to nepamatuju. Tak jsem při vyhodnocování vždycky překvapen, že mi geniální plán nevyjde.

24.8.2009 16:20:51

nutno doržet pořadí
...ano je to tak, u postav s efektem při vyhodnocování je nutné dodržet jejich pořadí dle pravidel.
Ve tvém případě mág nejdříve odstraní karty 10 a výš a pak čarodejnice odstraní karty 9 a míň, tedy včetně mága.

24.8.2009 19:40:05

Ahaaa...
... tak je to teda. KR som nehral uz dlho a toto mi akosi pri bleskovom pozreti pravidiel uniklo. Este ze su tu zatrolene hry :) Vdaka husak a klopnik.

25.8.2009 15:05:24

Vybíráme z Bazaru

Heroes of might And magic
Heroes of might And magic
Akt. cena: 401 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas