Kragmortha - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: DeltaVision
Edge Entertainment
Galakta
Mario Truant Verlag
Mayfair Games
Stratelibri
Ubik
Autoři: Fabrizio Bonifacio
Chiara Ferlito
Massimiliano Enrico
Riccardo Crosa
Walter Obert
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Jake to je?

Jedu na hory a chci si s sebou vzit nejake hry. Jsou to vetsinou nehraci, takze vybiram, co by je mohlo chytnout. Toto je jeden z adeptu, protoze se tam po vecerech celkem popiji, tak by to mohla byt legrace. Co na to ten, kdo to ma?
8.3.2010 13:20:38

odpověď + dotaz
V březnu se rbx ptal, jaké to je....v červnu to přivezl na ZatroCon, přibral mě do hry a já mu tak můžu odpovědět :)))
Je to fakt dobrá sranda párty hra. Už při těch dvou hrách na ZatroConu jsem se výborně bavil,vidět, jak rbx hraje dvě hry s vyplazeným jazykem stojí za to. Okamžitě mi bylo jasné, že tohle se bude líbit i zbývajícím potomkům, které jsem na ZatroCon nevzal, tak jsem jim Kragmorthu přivezl jako suvenýr. A nemýlil jsem se, včera jsme hráli třikrát a pořád neměli dost. Myslím, že u téhle hry se pobaví jak děcka, tak i dospělá společnost, třeba na nějaké akci...
S angličtinou na kartách jsem si poradil i já se svou neznalostí aj, s jedinou výjimkou. Tou je karta kouzelé knihy č. 18, tam si nejsem jistý, tab bych chtěl poprosit o radu: karta má název Wizzard´s Aprentice (Čarodějův učeň)
You are Rigor Mortis Apprentice (to ještě chápu :)
a teď: Not that that ever stops him from giving you withering looks. (withering look se nazývají karty trestů)
Angličtináři se mi možná budou smát, ale ani s překladačem jsem si s tím nějak neporadil.
Mimochodem, v sekci ke stažení jsou tady přelepky karet trestů, ovšem jsou dosti nepřesné. Například karty prokletí jsou ve hře opravdu tři, ovšem každá s jiným významem, kdežto na přelepkách jsou všechny stejné...
A ještě poznámka, protože se s kartami trestů dělají různá alotria, a mohlo by tak docházet k jejich poškození (rbx to řešil vložením do obalů),nastříhal jsem si z tvrdého papíru karty stejné velikosti, které zastoupí tu originální kartu při umísťování na hlavu, do podpaždí či mezi kolena :)))

8.6.2010 07:33:55

Wizard's Apprentice
Jsi ucednikem R.M. - Ne ze by te to snad chranilo pred (hm...) sziravymi pohledy.
Tedy, zadne zvlastni vyhody aspon primo z teto karty :)

8.6.2010 07:43:21

Longshanx
Ahááá, tak to by mi k tomu sedělo, jsem jeho učedníkem, ale stejně je mi to houby platné a trestu neujdu :) Díky.

8.6.2010 07:57:11

ad Čarodějův učeň
... zrovna včera jsem Sodovce posílal k překladu ten text, protože jsem ho taky nějak nedal, ale jak mne Sodovka naťukla, tak se mi rozsvítilo a charakterizoval jsem to přesně stejnými slovy jako Hammer :).

8.6.2010 08:12:34

rbx

kren
tak presne tohle jsem se ti snazil poslat a pokazde mi to vyhodilo MySQL chybu s tim, ze adresat nenalezen :-( Myslim, ze to je i duvod, proc je to kurzivou. A jelikoz je to skodoliba hra,, tak jsem si tak nejak vydedukoval, ze i ten preklad bude spis skodoliby, nez ze by pomahal.

8.6.2010 08:36:58

to rbx chyba SQL
Tak stejnou chybu to házelo Sodovce :(. Nevím co s tím je. Musím napsat Diovi.

8.6.2010 10:51:37

rbx
těší mě, že uvažuješ o překladu jako o živé bytosti, to aspoň trošku ospravedlňuje to, že si povídám s plotrem, když tisknu - on taky zlobí ...

8.6.2010 10:59:48

dotaz
Hledám nějakou párty hru na nadcházející dovolenou, kde budem v šesti lidech a Kragmortha mě přijde zajimává. Hrát ji v šesti hráčích by asi neměl být problém, takže už jen otázka angličtiny-karty pohybu jsou jazykově nezávislé a ostatní karty(trestů a magických knih) jsou "veřejné" takže stačí jeden angličtinář, který je bude ostatním číst, je to tak? nebo jsou ještě jiné karty s anglickým textem?

8.6.2010 13:14:04

zluda
žádné další karty tam nejsou a kren už pracuje na překladu :) a opravdu stačí, když to bude jeden číst, navíc ta angličtina tam není nijak složitá, když jsem ji s jedinou výjimkou zvládl i já :)))
a párty hra je to fest....

8.6.2010 13:22:54

ad překlad
Překlad je hotový. Můžete si ho stáhnout z tempu Zatrolenek k vyjádření a pak to nasázím do grafiky. Viz vedlejší vlákno diskuze ke Kragmothe.

8.6.2010 13:26:26

další dotaz:)
Díky za předchozí odpovědi, ale ještě jednou vas budu otravovat:) pročetl jsem pravidla a není mi jasné jestli se tresty kumulují, tzn. když budu mít 3 karty "zdrcujících pohledů"(samozřejmě každý s jiným symbolem) jestli musím vykonávat všechny 3 tresty současně a nebo jen ten poslední? Ono třeba stát na jedné noze, s jednou rukou za zády a k tomu balancovat s kartou na hlavě už mi přijde dost hardcore, zvlášť když předpokládám že se u téhle hry i něco(ne)málo vypije:)

8.6.2010 15:53:37

rbx

zluda
kumuluje. Jinak to nema smysl. Je to i duvod, proc hra konci v momente, kdy mas ctyri karty postizeni.

8.6.2010 16:04:48

kumuluje
... a taky když nějaký úkol už nezvládneš a karta ti třeba spadne, tak jdeš ze hry. Pro mne je spíš záhadou kombinace balancování na jedné noze s bradou na stole :).

8.6.2010 18:19:15

rbx

kren
nejdes ze hry, ale liznes si dalsi kartu. Tim driv pak pujdes ze hry, protoze se ti rychle nahromadi ty ctyri karty.

8.6.2010 18:41:48

kren
taky zajímává kombinace:) jinak, jaké nejzajímavějši/nejabsurdnější kombinace trestů jste u téhle hry zažily?

8.6.2010 19:11:37

rbx

zluda
no, ja jsem musel stat s vyplazenym jazykem a jednou rukou za zady. Spoluhrac nesmel rikat slova teleport, to a jako, mel kartu na koleni a ruce v pest. A Hammer, obcanskym jmenem Zdenek, musel pri kazdem pohybu Rigor Mortise zakricet "Zdenecku pojd!" :-) Do toho musel drzet kartu mezi koleny a kdyz mel pak drzet bradu na stole, tak to skoncilo. Podle me je ale podle akret nejzajimavejsi kombinace vyplazeny jazyk, stani na jedne noze a brada na stole.:-)

8.6.2010 19:24:56

tresty
Ten vyplazený jazyk je hnusný, taky mě to potkalo... jednou jsme přemluvili manželku, ať si s námi zahraje, ale poté, co musela s vyplazeným jazykem a bradou na stole ještě bouchat loktem do stolu, to vzdala se slovy, že nejsme normální :)
pak byl u nás synův kamarád u kterého jsem si všiml, že často používá odpověď: néé asi....a když dostal trest, že nesmí říkat určitá vybraná slova, dali jsme mu právě tyto... kroutil se, snažil se, nevydržel.....

8.6.2010 20:36:36

to rbx
Prosímtě takové drobné upřesnění pravidel a dotaz jak to hrajete. Jestliže člověk selže (např. karta mu spadne, není schopen zvládnout danou kombinaci, atd.) a musí si vzít další kartu, musí pak pokračovat znovu v tom úkolu ve kterém selhal (např. dát si spadlou kartu znovu na hlavu)???

9.6.2010 07:52:25

dotaz
tahle hra mě velmi zaujala. Slyšel jsem ještě o hře "Aye, Dark Overlord!" Pokud vím tak se jedná o totožné téma. Je tu někdo, kdo je dokáže odlišit. Resp. schopný říct mi, kterou si mám pořídit?

9.6.2010 07:59:39

kren
nevím jak rbx ale my to hrajeme tak, že musí plnit i ten předchozí úkol. To by to potom bylo moc jednoduché, tenhle úkol se mi nelíbí, tak schválně ho zkazím a třeba dostanu něco lepšího....a pokud není schopen nebo nechce nějaký úkol zvládnout, prostě prohrál...tam jsou schválně rozlišené ty úkoly těmi symboly, aby se nekumulovaly nesplnitelné úkoly, třeba myslím nemůžeš dostat zatnuté zuby a otevřenou pusu, protože mají stejný symbol....

9.6.2010 08:32:45

to Hammer
Já jsem samozřejmě nemyslel vyměnit pokažený úkol za jiný a pokud přece dostanu díky tomu, že jsem pokazil úkol další kartu, tak sice můžu spekulovat, že tam bude jednodušší úkol, ale jsem taky díky přibývání karet blíže k prohře.

9.6.2010 08:36:58

...
...ale jinak teda jo, budu to taky tak hrát. Pokud to holt pokazí někdo znovu, dostane další kartu a blíží se, blíží se prohře :D.

9.6.2010 08:47:46

rbx

kren
naprosty souhlas s Hammerem. Liznuti nove karty postizeni je pouze penalizace za nezvladnuti ukolu, ne jeho odstraneni ze hry. Takze kdyz je clovek lempl, tak at trpi :-)

9.6.2010 09:38:50

re
Tak mám za sebou prvních pár her a byla to opravdu legra. Jen nám přišlo nesmyslné, že vítězí hráč, který má nejméně "zlokaret" (withering look). To totiž nutí k těžce defenzivní strategii držet se co nejvíc vzadu a daleko od všech. Takže jsme primární určování vítěze změnili na počet symbolů na magických knihách, aby to hráče nutilo útočit. A protože byli hráči natolik rozumní, že schválně nekazili nařízení ze zlokaret, fungovalo to daleko lépe...

26.9.2010 19:37:45

Vybíráme z Bazaru

AdapTableTop - modulární systém na deskovky
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas