nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kragmortha

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: DeltaVision
Edge Entertainment
Galakta
Mario Truant Verlag
Mayfair Games
Stratelibri
Ubik
Autoři: Fabrizio Bonifacio
Chiara Ferlito
Massimiliano Enrico
Riccardo Crosa
Walter Obert
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Ne, pánešku, já na tu knížešku nechtěl šáhnout, šlitováníííí!!"

Kragmortha je fantasy hra vycházející námětem i grafikou ze hry Aye, Dark Overlord. Hráči se v kůži goblinů sloužících ve službách temného pána Rigora Mortise snaží ukrást v jeho knihovně magické svitky. Běda ale tomu, koho nemrtvý černokněžník v knihovně načapá! Gobliny totiž v takovém případě rád počastuje nějakou ošklivou kletbou.

Hráči svými gobliny pohybují po herním plánu, který představuje knihovnu. V jejím rohu je stůl temného pána s magickými svitky, o které goblini usilují. V knihovně se nachází i několik teleportů, které goblinům mohou pohyb po knihovně usnadnit, ale jejich využití představuje i určité riziko.

Ve svém tahu hráč vybere jednu ze čtyř pohybových karet. Ty jsou dvojího druhu, většina z nich je určena pro pohyb goblina, ale jsou tu i takové, které umožňují pohybovat s Rigor Mortisem. Hráč pak pohne svým goblinem (či temnopánem) o jeden až dvě pole, podle symbolů na kartě a herním plánu. Goblini se mohou navzájem postrkovat a tak někdy vznikne pěkná žduchanice.

Pokud goblin skončí na políčku s temným pánem (nebo se na políčko s goblinem pohne temný pán), sešle na goblina strašlivou kletbu v podobě karty "Zdrcujícího pohledu". Tyto karty jsou kořením celé hry a nutí hráče např. mluvit po zbytek hry se zatnutými zuby, stát na jedné noze, držet až do konce hry kartu na temeni hlavy a podobně.

Pokud goblin dosáhne stolu s magickými svitky, jeden si vytáhne a začíná svou pouť od začátku. Tyto karty mají různé pozitivní efekty, umožňují např. zbavit se prokletí, mít více pohybových karet apod.

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů získá čtvrtou kartu prokletí nebo dojdou magické svitky. Vítězí hráč, který má nejméně karet prokletí.


Shrnutí: Fantasy party hra s jednoduchými pravidly založená na humoru a úkolech, které představují karty prokletí.

Autor: Eyron

Další názvy této společenské hry

  • Kragmortha - Der dunkle Turm des Meisters

Vybíráme z aukcí

Onitama core
Onitama core
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>