Krabčáci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Stefan Alexander
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Čimčarara čim čim.
Já tě ptáčku chytím.
Počkám si na tebe,
už nepoletíš do nebe.
Klec pro tebe nachystám,
spoustu peněz vydělám.

Ve hře Krabčáci hráči soupeří o to, komu se podaří co nejrychleji nastřádat co nejvíce rozdílných ptačích hejn. Jedná se o karetní hru, která kromě karet nepotřebuje žádné další komponenty.


Příprava hry:

Na začátku hry se doprostřed stolu položí karty ve čtyřech řadách nad sebou. V každé řadě musí být karty tří rozdílných ptáků. Poté každý hráč dostane 8 karet do ruky. Zbylé karty tvoří dobírací balíček. Před sebe ještě každý hráč dostane jednu kartu, která tvoří základ jeho sbírky. Hra pak může začít.


Průběh hry:

Hra se hraje na jednotlivá kola. Hráči se v průběhu kola střídají ve svých tazích po směru hodinových ručiček. V každém tahu musí hráč vyložit kartu (karty) do společného prostoru s nabídkou dostupných ptáků. Platí pravidlo, že vykládá vždy všechny karty stejného druhu, které drží v ruce.

Přiložení karet k již vyloženým kartám: Hráč přikládá vždy jednu nebo více karet stejného ptačího druhu k již vyloženým kartám buď na levý či pravý okraj řady. Poté si vezme všechny karty, které se nově nachází mezi dvěma ptáky stejného druhu. Pokud v jedné řadě nejsou 2 karty se stejným druhem ptáka, může si dobrat dvě karty z dobíracího balíčku (ale nemusí).

Hejna: Každá karta obsahuje údaj, který říká, kolik karet stejných ptáků musí hráč mít, aby vytvořil jedno hejno. Ve hře se dají sesbírat malá a velká hejna. Potřebná velikost hejna je na kartách označena  pomocí lomítka. Např. 6/9 znamená, že na malé hejno je potřeba 6 ptáků stejného druhu a pokud jich bude hráč mít 9, jedná se o velké hejno. Hráč se tedy může rozhodnout, zda bude sbírat malé nebo velké hejno. Po nasbírání dostatečného počtu ptáků může hejno vyložit z ruky. V takovém případě si před sebe vyloží jednu (malé hejno) či dvě karty (velké hejno) daného ptáka. Zbytek karet z právě nasbíraného hejna se odhazuje na odhazovací balíček.

Pokud dojde v průběhu hry dobírací balíček, je znovu namíchán z již odhozených karet.

Kolo končí, pokud se některý z hráčů zbaví všech svých karet v ruce. Poté všichni hráči odhodí všechny své karty, které mají v ruce. Všem se rozdá nových 8 karet do ruky a nové kolo začíná hráč, který se zbavil všech karet z ruky.


Konec hry:

Vítězem se stává ten hráč, kterému se jako prvnímu podařilo nasbírat 7 rozdílných hejn ptáků nebo 2 trojičky stejných druhů ptáků.

Autor: martinsun

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Ankh: Gods of Egypt KS Eternal Pledge
Ankh: Gods of Egypt KS Eternal Pledge
Akt. cena: 8000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas