nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kostky jsou (s)vrženy

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Martin Nedergaard Andersen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kostky jsou (s) vrženy je rychlá a zábavná hra s kostkami. Spoj 6 různých barev, nebo 6 čísel do jedné řady jako první a jsi vítěz. Házej rychle, házej správně, jen tak se ti podaří vyhrát.


Příprava hry:

Každý hráč si vezme tabulku hráče a 6 bodových kostek, každou v jiné barvě a vše si položí před sebe. Doprostřed stolu se umístí hromádka dřevěných hodnotících kostiček jako společná zásoba.


Průběh hry:

Hra se hraje v několika kolech, dokud někdo nezvítězí. V každém kole hází všichni hráči své kostky současně. Hráči si dávají stranou kostky, které si vybrali a dohazují ty zbylé tak dlouho, dokud jeden z nich nemá hozených 6 různých čísel. V tu chvíli zakřičí „stop“ a všichni hráči se musí zastavit. Hráč sedící po levici hráče, který řekl „stop“, začne s vyhodnocením kola, pak následují ostatní hráči ve směru hodinových ručiček a končí hráčem, který kolo zastavil.

Pokud máte před sebou dvě nebo více kostek stejné hodnoty, budou odstraněny a nejsou zahrnuty do hodnocení. Každou další kombinaci barvy a čísla na kostce, kterou jste hodili, si vyznačíte ve své tabulce hráče dřevěnou kostičkou na místě odpovídající průniku barvy a čísla v mřížce tabulky. Pokud již toto místo máte plné z předchozích kol, další kostičku tam nedáváte. Místo toho můžete kterémukoli z hráčů, který má stejné místo obsazené, jeho kostičku z tabulky hráče odstranit a vrátit zpět do společné zásoby. Další kolo se zahájí společným odpočítáním „tři, dva, jedna, teď“.


Konec hry:

Hráč, kterému se podaří spojit horizontálně, vertikálně nebo úhlopříčně 6 kostiček v přímé lince na své tabulce hráče, vyhrává.

Autor: Barnyddd