nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kings of War

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: (Web published)
Mantic Games
Autoři: Alessio Cavatore
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Kdysi byl svět v rovnováze. Ti, jenž v míru sdíleli svět, zvaný Mantica, již existují jen v legendách a zaprášených svitcích, někde hluboko v prachu zapomnění. Nyní je Mantica světem, plným svárů a krvavých bitev. Válka je jediné, co všechny spojuje. 

Kings of War je figurková válečná hra (tzv. miniature wargame) určená pro 2 a více hráčů. Umožňuje použít rozmanité bitevní scénáře a nasadit desítky až stovky modelů v měřítku 28mm. Hráči se vžijí do fantasy světa Mantica, rozervaného pradávnými konflikty a masovými bitvami mezi mocnými armádami. Každý se může stát vojevůdcem jedné z mnoha volitelných ras, jako jsou elfové, orci, nemrtví, trpaslíci, trpaslíci chaosu, armády lidí, démonů, půlčíků, krysáků (ratkinů) a dalších. Armádu tvoří jednotky o různém, ale předem daném počtu figurek. Na hráči už pak je, zda si zvolí větší (silnější, ale dražší) či menší (slabší, ale levnější) jednotky, od toho se ale odvíjí jejich cena (v bodech). Kromě klasických jednotek lze využít také válečných strojů, osamocených hrdinů, různých kouzelníků, vrahů, nebo králů - ti mohou sedlat různá monstra, draky apod. Lze využít i samotných monster.

Hra částečně vychází ze hry Warhammer Fantasy Battle. Ve srovnání s touto a jim podobným hrám (WH 40k, Warmaster, Warzone Ressurrection apod.), mají KoW značně zjednodušená pravidla, kdy bylo přihlíženo především k názorům herní komunity a pravidla byla utvářena tak, aby hráč nebyl zatěžován velkou spoustou složitých pravidel, tabulek a časovým zatížením jejich učením, naopak během prvních her lze pochopit vše potřebné k samostatnému hraní, jak poskládat armádu a vybavit ji magickými předměty. Jednotlivé armády mají svá specifika, jsou to však jen drobnosti a dá se říci, že pokud hráč zná dobře svou armádu, se kterou hraje, nemusí studovat ostatní rasy, kterých je aktuálně 21 (včetně rozšíření „Uncharted Empires“). KoW neřeší, jaké modely jsou pro hru použity, hráč a modelář má tak naprostou volnost v tom, jak svou armádu pojme a projeví tak svou kreativitu. Využít lze samozřejmě i originálních modelů od tvůrců hry (Mantic Games) a podpořit tak jejich snahu o rozvoj hry.

Hra je primárně určena pro 2 hráče, ti sestaví své armády na domluvený počet bodů (cenu jednotek).

Stručný průběh hry:

Hra probíhá na tahy, má celkem 6 kol a na konci 6. kola se háže kostkou, zda proběhne ještě i 7. kolo. Na začátku hry hráči postupně vyskládají na herní stůl (battleboard) své jednotky a to tak, že se střídají, dokud není vyloženo vše. Každé kolo má pak 3 fáze:

  • pohyb - hráč provede veškeré pohyby a vyhlásí případné útoky
  • střelba - v této fázi mohou střelecké jednotky provést útoky na dálku či kouzlit a vše se vyhodnotí
  • boj zblízka a jeho vyhodnocení


Konec hry:

Konec hry je určen dle zvoleného scénáře, může se jednat o klasickou bitvu, kdy vítězí ten, který soupeři vyřadí ze hry více jednotek, nebo obsazování bodů, obrana středu bojiště apod.

Autor: Serenitka