nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kingdom Hearts TCG

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Tomy Iijima
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hádes: „Ten malý spratek poráží naše Heartlesse! Co si vůbec myslí??" 

Jafar: „Taková je síla Keybladu... Bez něj by nebyl nic." 

Kapitán Hook: „A nezapomeňme, že to děcko doprovází královští sluhové Donald a Goofy... Krysí parta..."  

Maleficent: „TAK DOST! Keyblade si ho vyvolil. Může být tím, kdo porazí temnotu? Nebo ho pohltí? Tak či onak, mohl by nám býti nakonec užitečným..."

Kouzelné světy Disney pohádek pohlcují neznámá stoření bez srdcí. Je potřeba je uzamknout, kam ale zmizel král Mickey, držitel Keybladu - zbraně spojující meč a klíč? Naděje na záchranu světů se přesouvá na mladého Soru, kterého si Keyblade také vybral za svého pána. V karetní sběratelské hře Kingdom Hearts se vtělujete do tohoto statečného mladíka, abyste cestovali po světech, potkávali přátelé a bojovali proti svému soupeři.

Průběh hry

Na začátku hry si oba hráči připraví herní podložku a vyloží si kartu svého playera (hlavní postavy). Zbytek balíčku v rozmezí 40 až 60 karet se zamíchá a každý hráč si ze své zásoby vezme 6. Hru začíná hráč, jehož player má nižší level a následně se oba hráči střídají ve stejných tazích. V těch hráči vykládájí karty z ruky, čímž provádějí různé akce, které je možné provádět v jakémkoliv pořadí:

  • Pohyb na jiný svět - Hráč může vyložit kartu světa, pokud na jeho předchozí kartě světa není žádná nepřátelská Dark karta (ty umísťuje soupeř - viz níže). Pohyb je možný pouze jednou za kolo. Příklad karet světů - Říše divů, Koloseum, Disney hrad
  • Vyložení přítele - Hráč může vyložit kartu přítele, pokud má už vyloženou jinou kartu přítele s nižším levelem (nejprve level 0 nebo 1, pak 2 atd.). Je možné vyložit i více přátel za kolo. Příklad karet přátel - Donald, Ariel, Cloud (Final Fantasy VII)
  • Boj s Dark kartami na vlastních kartách světů - Do boje se zapojuje karta postavy, vyložení přátelé a magie a zbraně vyložené z ruky. Pokud bude součet útoku vybraných karet odpovídat či převyšovat level (úroveň) daného monstra, je Dark karta poražena. Všechny použité karty se zahazují do odhazujícího balíčku. Např. Hádes, Shadow
  • Vyložení Dark karet - Hráč může umístit Dark kartu na protivníkův svět.
  • Vyložení jiných karet - Karty vybavení, magie, magických přátel. Např. Aladinova lampa, Fire, Džin
  • Výzva protihráče - Při přímém boji s protihráčem začínáte útok pouze s kartou playera, a pak střídavě se spoluhráčem přidáváte karty, které se budou účastnit boje. Lze použít stejné karty jako při boji s Dark kartami. Boj končí, když ani jeden hráč nepřidává žádnou kartu a poražený hráč si ubere 1 život.

Když hráč vyčerpá všechny možnosti (nebo všechny karty z ruky), začíná tah druhého hráče.

Cíl a konec hry

Cílem hry je procestovat světy v hodnotě třinácti bodů a nebo postaru - zlikvidovat svého protihráče. V prvním případě vyhrává hráč okamžitě po tom, kdy vyloží svět s potřebnou hodnotou a v druhém po osudném souboji se svým protihráčem. Způsob hry záleží na taktice při sestavování balíčku, a že je opravdu z čeho vybírat.

Autor: Lolynka