nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kingdom Builder: Nomads

Rozšíření pro hru: Kingdom Builder
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pane, nomádi rozbili tábor před městskými hradbami! - Slyšel jsem, že jsou mazaní obchodníci. Seber pár chlapů, kteří se vyznají v cizokrajném zboží a zjisti, co přivezli s sebou.

Nomads je prvním velkým rozšířením ke hře Kingdom Builder. Do hry přináší několik novinek.

První z nich jsou čtyři nové desky a k nim i nové akční žetony. Hráči tak budou moci využít:

  • Kamenolom - umožňuje pokládat žetony kamenných zdí, které blokují pole. Ta pak již do konce hry nemohou být obsazena osídleními žádného hráče.
  • Karavanu - umožňuje přesunout jedno osídlení v přímé linii, dokud se nezastaví o neprůchodný terén, jiné sídlo, nebo okraj mapy.
  • Vesnici - umožňuje přidat osídlení v sousedství tří jiných vlastních osídlení.
  • Zahradu - umožňuje přidat osídlení na terén květin.

Kromě toho do hry přibývají akční pole nomádů, která na deskách nahrazují pole hradů ze základní hry. Na tato pole jsou na začátku hry náhodně lícem dolů umístěny žetony nomádů. Pokud některý z hráčů postaví osídlení vedle takového žetonu, otočí jej lícem nahoru a ve svém příštím tahu využije jeho schopnost (zlato navíc, možnost postavit osídlení navíc atd.).

Poslední novinkou jsou tři nové karty království, které se losují spolu s ostatními stávajícími kartami. Pokud jsou vybrány, nebodují se však na konci hry, ale už v jejím průběhu (a to i opakovaně). Přinášejí body např. za postavení všech tří osídlení v rámci povinné akce do jedné řady.

Autor: Kew