nepřihlášený

přihlásit

registrovat

King's Guild, The

Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mirror Box Games
Autoři: Matthew Austin
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítejte v království! Královský cech vládne ve městě Greycastle, avšak král onemocněl a osud království visí na vlásku. Pokud král zemře, Rada moudrých svolá a korunuje nový královský cech a s ním i nového krále či královnu. Tobě, jako jednomu z vůdců cechu v Greycastlu je je toto životní příležitost. Pokud si získáš dostatek slávy a prestiže, staneš se novým králem či královnou!

Ve hře The King's Guild se hráči v roli vůdců cechů budou snažit rozvíjet svůj cech tak, aby až Rada moudrých, která jede volit nového krále, dorazí do Greycastlu, byl právě jejich cech tím nejprestižnějším a jejich volba padla logicky na ně.


Příprava hry:

Umístěte herní desku doprostřed stolu. Nalosujte dílky mistrovských místností. Na příslušná místa na herní desce umístěte další druhy místností (skladiště, klenotnictví, arkanea a knihovny). Připravte karty specialistů, úkolů a pokladů. Každému hráči dejte náhodně desku hráče, dílek cechu a cechovní znaky. Nakonec vyberte začínajícího hráče a po směru hodinových ručiček počínaje jím si každý hráč vezme počáteční bonusy svého cechu. Pak začíná hra.


Průběh hry:

Hráči se střídají jeden po druhém po směru hodinových ručiček. Ve svém kole musíte provést jednu akci dle své volby. Můžete kdykoliv během svého kola též zahrát či prodat libovolný počet karet pokladů. Akce:

  1. Získání surovin: Získejte až 3 suroviny stejného typu nebo 2 různé. Umístěte je do svého skladiště. Pokud není surovina dostupná, nemůžete si ji vzít. Nelze získat drahokamy/magii, dokud nemáte postavené klenotnictví/arkánum.

  2. Výroba: Zvolte jeden úkol. Zaplaťte cenu k výrobě jednoho nebo obou předmětů úkolu, poté získáte mince v hodnotě ceny vyrobeného předmětu/ů. Pokud jste začali úkol se dvěma předměty, ale nedokončili jej, umístěte jeden ze svých cechovních znaků na dokončený předmět (jakmile je úkol dokončen, znak se hráči vrací). Pokud nemáte žádný volný cechovní znak, nemůžete začít žádný další úkol se dvěma předměty pokud je nevyrobíte oba během jedné akce. Jakmile jsou dokončeny všechny potřebné předměty úkolu, je tento splněn, v nabídce nahrazen novou kartou a:

    • Hráč, který jako první vyrobil předmět, si vezme kartu úkolu a položí ji vedle své desky.
    • Hráč, který dokončil úkol, dobere karty pokladů, jeden si vybere a zbylé předá druhému hráči (pokud dokončil úkol stejný hráč, který jej začal, dostane všechny poklady).
  3. Stavba místnosti: Zvolte místnost (komnaty mají 2 strany), zaplaťte cenu a přidejte si ji na svou desku hráče. Místnosti musí být stejně orientované a připojené horizontálně nebo vertikálně k vašemu cechu. Pokud nemáte dostatek místa na své desce, nemůžete stavět další místnosti. Ve svém cechu můžete postavit pouze jednu místnost od každého druhu. Pokud na své desce překryjete bonus, vezměte mince či suroviny ze zásoby (je-li to možné).

  4. Najmutí specialisty: Zaplaťte za specialistu a umístěte ho do jedné ze svých komnat a nebo do jednoho ze čtyř míst mimo Váš cech. Nelze najmout specialistu, pokud ho nemáte kam umístit.

Po dokončení akce a aktivaci či prodeji libovolného počtu pokladů Vaše kolo končí. Poté hraje hráč po levici.

Na ruce můžete mít max. 6 karet pokladů. Pokud máte v nějakou chvíli více než 6 karet, musíte okamžitě nějakou odhodit. Knihovna a někteří specialisté zvyšují limit karet na ruce.


Konec hry:

Jakmile je dobrána karta „Dar radě“ z balíčku úkolů, je spuštěn konec hry. Každý hráč odehraje jeden poslední tah (včetně hráče, který dobral kartu Rady). Během posledního kola může hráč namísto běžné akce nabídnout dar Radě. V takovém případě umístí znak svého cechu na kartu "Dar radě". Za to získá po skončení hry navíc bonus prestiže za každou svou zbývající minci a surovinu. Pokud nemá žádné volné znaky cechu, nemůže dar nabídnout. Po skončení hry sečtou hráči svou prestiž za nasbírané poklady, splněné úkoly a postavené místnosti či najaté specialisty. Hráč s nejvyšší prestiží vyhrává!

Autor: Wolvik