King of Siam - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Histogame
Autoři: Peer Sylvester
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jsem včera diky kandelabrovi mel moznost si to zahrat a docela me to nadchlo, jednoducha a rychla hra, kterou bych radil spise do kategorie filleru, kdyby nebyla tak na bednu:) Je to zajimave postavena hra, kdy vlastne predem nemate dane, za koho hrajete. Smite zahravat kostky ze zasoby za pomoci karet s ruznym efektem, kterych mate na celou hru jen osm, stejne jako je oblasti ve hre. A po zahrani si vzit kosticku libovolne barvy z libovolneho regionu. Na konci vitezi ten, kdo ma nejvice kosticek barvy, ktera vyhrala tri z regionu, ale existuje i alternativni konec, kdy zemi ovladnou Anglicani a skoruje se jinak:) Na tak kratkou hru to umoznuje prekvapive mnoho kombinaci...;)
13.4.2010 13:55:29

souhlas
na téhle hře se mi hrozně líbí ta kompaktnost a napětí. člověk má vlastně jenom osm karet, ale dají se s nimi kouzlit spousty možností. Hrozně důležité je taky v téhle hře kdy člověk dává pas. Je to fakt asi jediná hra, kterou znám, kdy se pasování vyplatí.
Pokud bych měl systém hry k něčemu přirovnat tak to bude el grande, ale menší a řekl bych intenzivnější. A ideální je ve třech. partie trvá tak 30 min. Malá, ale krásná hra a napínavá až do konce. Doporučuju.

13.4.2010 14:58:13

souhlas
...jj, přesně tak, "jednoduchá hra, kterou bych zařadila do kategorie filleru, kdyby nebyla tak na bednu". Po pár partiích se mi hra moc zamlouvá. Situace se mění každým okamžikem a je třeba opravdu přemýšlet nad tím, zda a jakou frakci v jaké provincii posílit, oslabit či ponechat nadvládě Britů...Myslím, že tato hra stojí za pozornost.

10.11.2012 13:22:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cesty Osudu CZ
Cesty Osudu CZ
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas