nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kill Doctor Lucky

Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cheapass Games
Mario Truant Verlag
Titanic Games
Autoři: James Ernest
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Je pozdní večer a ty se ocitneš  v obrovském vícepodlažním domě. Ani nevíš jak jsi se do domu dostal, snad jsi přišel na jen návštěvu za starým pánem, který zde bydlí, snad tě pozvala hezká služebná, či podsaditý kuchař na steak.  Náhle se zhasne a kolem tebe někdo proběhne. Netušíš kdo to je a proč utíká. V tom se ve tmě ozve výkřik a na tebe padne strach. Z dálky slyšíš kroky, které se pomaličku přibližují. Ustrneš hrůzou, neboť  již vidíš obrys postavy, která jde stále k tobě.  Stojíš u zdi malé místnosti a nemáš kudy uniknout. Náhle se rozsvítí světlo a vidíš služebnou, jak mává koštětem. Uff, oddechneš si. Najednou si všimneš krvavé skvrny na konci smetáku a z místnosti kvapem utíkáš. Na schodišti potkáš kuchaře, který má pánvičku také od krve. Ta krev ale určitě není  od steaku. V salónku spatříš  starého pána, který má krvavý šrám na hlavě, ale přitom se směje. Následuje ho jeho věrný teriér….a ty si připadáš  jako ve zlém snu.

Popis hry a z čeho se skládá

Postavy ve hre a zetonyUvnitř krabice nalezneme klasický hrací plán a 9 papírových figurek včetně plastových podstavců. Z toho je 7 postav + doktor Lucky a pro rozšířenou verzi jeho pes – teriér Sharmock. Dále je ve hře balíček hracích karet, ve kterém najdeme 4 druhy karet. Karty pohybu, karty zabití, karty zmaru (zelené) a karty konkrétních místností (modré). Dále jsou ve hře zlostné žetony, které dostane každý hráč, jehož pokus o zabití doktora Luckyho, byl zmařen protihráči.

 

O čem hra je a co je cílem

Je to hra ve které hraje každý sám za sebe, tedy žádná kooperativa a cílem je zabít hlavní postavu. Tato hra nás zavede do staré vily, ve které bydlí stařík – doktor Lucky se svým psem (ten hraje pouze v rozšířené verzi). Dále se v domě nachází ostatní postavy a to podle počtu hráčů. Takto jich může být, jak už jsem naznačil v úvodu, až 7. Postava nemá žádnou speciální schopnost a liší se od sebe pouze vzhledem.

 

Jak se vlastně hra hraje

Rub karet a zetony ve hreKaždá postava začíná vždy v předsíni, tedy ve Foyer. Doktor Lucky začíná po vylosováním speciální karty místnosti a rovnou se tu umístní. V případě rozšířené verze se přidá k doktorovi i jeho pes. Po té začne první hráč, který má ve svém tahu  několik možností . Bez jakéhokoli omezení může hráč udělat volný krok. Tedy posun do sousední místnosti, ať už očíslované, pojmenované či nepojmenované. Poté se může pokusit o zabití doktora za splnění určitých podmínek. Ty podmínky jsou, že musí být v místnosti s doktorem úplně sám a nesmí na něj vidět nikdo ze spoluhráčů.

Okolnosti za kterých spoluhráči do místnosti vidí či nikoli, jsou popsány v pravidlech. Pokud se pokusí o zabití doktora, tuto skutečnost předem oznámí a vyloží před sebe kartu zabití. V případě, že se nachází v pojmenované místnosti a vyložená karta vražedného pokusu se vztahuje k této místnosti, je vražedná hodnota tohoto pokusu vyšší. Ostatní protihráči pak můžou tento pokus zmařit pomocí zelených karet zmaru. Pokud je  celková hodnota vyložených karet zmaru stejná nebo vyšší než je hodnota na kartě vražedného pokusu, byl tento pokus o zabití doktora zmařen  a hráč který se o zabití doktora pokusil, dostane 1 žeton zmaru.

Při dalším pokusu o zabití, může ke kartě žeton přiložit a tím se zvyšuje jeho hodnota vražedného pokusu.  V případě, že nemá hráč v ruce žádnou kartu vražedného pokusu a přesto splňuje podmínky pro zabití doktora,  oznámí ostatním že jej „pouze“ dloubá prstem do oka a tento vražedný pokus má vždy hodnotu 1 !!!
Nebo se může pomocí karty pohybu přesunout o konkrétní počet kroků do jiné místnosti v domě. Lze mít kartu pohybu od 1 do 3, kdy tuto kartu též uplatnit i na doktora. Takto si ho  k sobě může přitáhnout. A nebo může hráč zahrát modrou kartu konkrétní místnosti a přesune svoji postavu do této místnosti. Opět lze modrou kartu použít i na postavu doktora a přesunout jej.

Hrací plánV případě, že hráč zahraje pouze volný pohyb, bez hraní kartou či kartami ve svém tahu, může si na konci tahu vzít jednu kartu z dobíracího balíčku. Tímto způsobem lze získávat nové karty. No a pak se už jednotlivý hráči střídají ve svých tazích a snaží o zabití hlavní postavy hry.
Ve hře je ještě pravidlo začínajícího hráče, které se vždy mění, jestliže se doktor ocitne v místnosti s konkrétní postavu, ale tohle je také popsáno pravidlech.

 

Konec hry a určení vítěze

Hra končí, jak jsem už několikrát naznačil, v okamžiku kdy  některý hráč  opět zaútočí na doktora a ostatní protihráči, již nemají jak a čím jeho vražedný pokus zmařit.  Aby se hra nehrála stále dokola, je zde pravidlo, že se zelené karty zmaru, po jejich použít (tedy po každém  překažení vraždného pokusu) nevrací, na rozdíl od  ostatních karet, zpět do hry. Tím je jejich počet omezen a v jednom okamžiku hra prostě skončí vždycky, jelikož už není čím vražedné pokusy mařit. Hráč, jehož vražedný pokus nebyl zmařen, ve hře vítězí.

Autor: Kent

Rozšíření hry (3)

Kill Doctor Lucky: Craigdarroch (1998)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 3 - 10 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Kill Doctor Lucky: The Doctor Lucky Ambivalence Pack (2005)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 3 - 7 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Kill Doctor Lucky... and His Little Dog, Too! (2007)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 3 - 7 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)