KeyForge: Call of the Archons

xxxxxxxxxo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

KeyForge: Call of the Archons - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké z toho máte pocity?
25.11.2018 06:48:33

Dojmy
Já jsem zatím vlastně docela spokojenej. Docela dost. Mám za sebou sice jen pár her se dvěma stejnýma balíkama, takže nemůžu až tak soudit, ale působí to na mě vážně dobře.

Oba decky mi, i když to tak zpočátku vůbec nevypadalo, přišly příjemně vyrovnaný a co je důležitější, hra jako taková moc příjemně ubíhá a je plná překvapení. Zatím teda rozhodně opatrný palce hore ;)

25.11.2018 15:47:35

Dobrý
Za mě taky dobrý. Hrál jsem zatím jen za 2 decky, ale minimálně u jednoho mám pocit, že už ho začínám fakt chápat a jsem schopnej tam vymyslet slušný komba. Líbí se mi, že se tu nepachtíš s nějakou manou, ale prostě hraješ všechny karty jedné frakce. To funguje lépe, než by jeden čekal. Obzvlášť, když máš možnost ukládat karty do archivu, tak to může vést k vážně povedeným kolům.

Hodně se mi líbí, že to nemusíš hrát útočně a vážně je to spíš závod. Zároveň řada karet působí vážně silně, když je dobře zahraješ a není problém protivníkovi sežrat najednou veškerý nasbíraný aember. Chvílemi to působí nespravedlivě, ale pak zase druhá strana přijde s kartou, která je extra silná. Člověk má pocit, že si navzájem dáváte fakt silné rány a hrál jsem zatím jedinou hru, kdy se protivník nijak nevzpamatoval, ale to jsem spíš měl pocit, že nepřišel na to, jak svůj deck hrát.

Trochu nepříjemně mě ale překvapilo, že některé balíčky se mohou zaklesnout klidně i na hodinu a půl - a to jsme tahy neprodlužovali, prostě se nám jen soustavně dařilo držet na hraně toho, že ani jeden nebyl schopen dodělat poslední klíč.

TLDR: Je to super, karty jsou silné a tváří se to vyrovnaně, když oba umí svůj deck hrát.
---
Autor hry Velryby ničí svět

25.11.2018 20:02:03

Tak toto je pecka
Pro fotriky s detma, kteri maji radi Magic a spol., nemaji cas na deckbuilding a nechteji valit prachy do karet je toto must have.

Garfield je v tomto genius a vymyslel hru prave pro kategorii lidi popsanou vyse a tim s nadsazkou 100% ovladl trh na poli kompetetivnich karetek. Svobodni lide kteri nevi co s penezi a volnym casem hraji Magic a ti ostatni Keyforge :)

6.10.2019 18:09:28 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Pro fotříky s dětma...
a jak je na tom hra s ohledem na text a angličtinu?
A od kolika let by jste to dopuručili?

7.10.2019 06:43:31

som
Anglictina je standardni - jednoducha, magickovska.
Co si vzpominam hraval jsem Magic na zakladce s deckama co chodili do sedme, osme tridy.
Dneska uz mozna doba pokrocila a zvladnou to i mladsi.
Herne je to velmi jednoduche. Zadna mana, zadne instanty/interupty, kazdy hraje pouze ve svojem kole, zadne fifo, lifo ani stack.

7.10.2019 09:11:33

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze severu
Nájezdníci ze severu
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas