Keyflower - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: R&D Games
Autoři: Richard Breese
Sebastian Bleasdale
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy a iné

Dnes som Keyflower absolvoval prvý raz v počte hráčov tri. Prekvapilo ma veľmi vyrovnané záverečné skóre. Vyhral chalan s 52 bodmi, zvyšní dvaja sme mali po 51. Je to náhoda alebo je tá hra podľa vás naozaj tak dobre vybalancovaná? Čo sa týka pravidiel, pre nových hráčov boli prvé dve ročné obdobia pomerne náročné, ale potom to už išlo hladko. Je to síce euro, ale je tam veľa (aj priamej) interakcie. Viackrát sa stalo, že mi súperi vyfúkli doštičku pred nosom alebo mi zablokovali moju vlastnú len preto, že som bol na historickom minime žltých robotníkov. Rozhodovať sa hráč musí takmer v každom ťahu. Neviem, či je ten mix dražby farebnými panákmi originálnym mechanizmom (hru s podobným dražobným systémom som ešte nehral), ale oslovuje ma jednoduchosťou a určitou dávkou zákernosti - keď viete, že o pár ťahov urobíte niekomu zle, lebo vidíte, že rozhadzuje svojich modrých panákov kade-tade. Vo vlastnej dedine (či mestečku) je vždy čo robiť. Atmosférou (aj keď je to euro) mi Keyflower pripomína Agricolu (jednoducho neviem, čo skôr), v každom ťahu totiž dominuje ROZHODOVANIE.
21.8.2014 23:51:28 | Upraveno autorem (porovnej)

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas