Kemet: Krev a písek

xxxxxxxxoo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Kemet: Krev a písek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
DeltaVision
Maldito Games
Matagot
Autoři: Guillaume Montiage
Jacques Bariot
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s původní edicí

Zajímalo by mě srovnání s původní hrou. Jedná se pouze o novou grafiku nebo se jedná i o další změny (mechaniky, komplexnost, pravidla, délka hry, počet hráčů atd.). Dokázal by někdo sepsat srovnání, případně změny, které můžeme očekávat?
11.1.2021 11:01:19

Re: srovnání
Jedná se ve své podstatě o remake, odlišnosti jsou snad jen:
- nová (hezčí) grafika
- černé pyramidy z expanze jsou nově součástí základu, naopak vznikla nová expanze (Book of the Dead)
- pár miniexpanzí s power tiles a dodatečnými miniaturami navíc (u KS v ceně, v retailu prodejné zvlášť). Je tam např. nějaký posvátný býk, písečný červ apod.
- pár pravidlových změn (ale imho minimum, týkají se např. efektů některých power tiles)

11.1.2021 11:10:35

TomL
Díky. Ještě by mě zajímalo, jestli došlo k nějaké úpravě technologického stromu (býval problém s jeho přehledností) a taky king makingu, který je pro mnohé (včetně mě) vadou na kráse?

11.1.2021 12:35:46

Technologie
Jo, upravili ikonografii, a dokonce chtěli upravit i barevný vizuál, což spustilo takový řev, že od toho zase rychle upustili.:-) Na stránce KS kampaně je to vidět.
"King Making" ve smyslu že to vyhraje ten, koho ostatní nezaříznou?;-)

11.1.2021 13:47:35

Trochu vody do mlýna přispěji i já. Týká se kvality. Mám původní Kemet a pořídil jsem si Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých. 

Musím zhodnotit, že kvlalita komponent plastu se zhoršila.

14.10.2021 09:14:16

Vybíráme z Bazaru

Discover: Země neznámé
Discover: Země neznámé
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas