nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Keetoo

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Maureen Hiron
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Který symbol na kartě schází? Urči správně oba chybějící symboly, sbírej body, buď nejrychlejší! Pokřikem „Keetoo“ zastrašíš své soupeře, mají posledních pár sekund...

Karetní hra Keetoo je dynamická hra pro celou rodinu. Cílem hry je najít na kulaté kartě dva chybějící symboly a získat stanovený počet bodů (počet je různý podle počtu hráčů).


Příprava hry:

Hráči si zvolí bankéře. Zamíchané kulaté karty se položí v balíčku na stůl lícem dolů. Každý hráč si vezme 10 stejně barevných žetonů se symboly a rozloží je před sebe lícem nahoru.


Průběh hry:

  1. Hráč, který je na řadě, vezme jednu kulatou kartu z balíčku a umístí ji lícem nahoru tak, aby ostatní dobře viděli 8 symbolů.

  2. Jakmile některý z hráčů zjistí, který symbol na kartě není, vezme svůj žeton s odpovídajícím symbolem a lícem dolů ho položí ke kulaté kartě. Stejně to tak udělá i s druhým chybějícím symbolem. Kdo má jako první u kulaté karty dva žetony své barvy, vykřikne „keetoo“, a co nejrychleji obrací jednou rukou své zbývající žetony lícem dolů, aby nenapovídal ostatním. Jakmile všechny otočí, vykřikne „stop“.

V tu chvíli končí kolo, ostatní hráči už nesmí hrát a zkontrolují správnost přiložených žetonů - nejprve hráči, který vykřikl „keetoo“. Pokud poznal správně oba chybějící symboly, dostane 5 bodů. Pokud byť jen jeden symbol určil chybně, nedostane žádný bod.  Také ostatní hráči otočí své žetony a bankéř uděluje 2 body těm, kteří určili oba symboly správně, a 1 bod těm, kteří určili jeden symbol správně.

Všichni hráči si pak vezmou zpět své žetony se symboly a připraví si je lícem nahoru. Ten, kdo je na řadě, otáčí další kulatou kartu z balíčku, čímž začíná další kolo. Hra pokračuje tak dlouho, dokud některý z hráčů nezíská stanovený počet bodů.


Konec hry:

Vítězí hráč, který jako první získá stanovený počet bodů (závislý na počtu hráčů ve hře). Pokud hráči použijí všechny kulaté karty z balíčku, aniž by někdo vyhrál, bankéř karty zamíchá a hra pokračuje, dokud některý z hráčů nezíská požadovaný počet bodů.

Autor: Majdina