Kaskádie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní, Zvířátka
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Randy Flynn
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydanie

Pozerám, že predobjednávky na Kaskádiu už frčia, dokonca je šanca, že budúci mesiac by už mohli byť krabice aj v obchodoch, čo je super, lebo podľa mňa v kategórii “ne-párty fillery do 30 minút” je to jedna z najlepších hier momentálne na trhu.

Herný princíp je hodne podobný Pelíšku (Calico), ostatne je to od rovnakého štúdia, toto sa mi ale pozdáva oveľa viac, či už tematikou, alebo aj hrateľnosťou (v tomto prípade je totiž až dvojité bodovanie, za terény aj zvieratá, čo tej hre dosť pomáha).

Akurát čo ma dosť nemilo prekvapilo, je cena, ktorá atakuje 45 €, a oproti Pelíšku je to teda i napriek porovnateľnému množstvu komponentov v krabici cenový skok prakticky o 50%!

Obzvlášť zle to potom vyzerá hlavne s porovnaní s inými hrami - za podobnú cenu sa totiž dá od MINDOKu zohnať napríklad Arnak, čo je samozrejme hra svojou komplexnosťou aj komponentami o niekoľko tried vyššie.

Aj keď v tomto prípade uznávam, že je v tom český vydavateľ zrejme dosť nevinne, keďže podobnú cenovku má z nejakého dôvodu aj anglická verzia hry :(

Nechápem, prečo im to práve pri tejto hre tak ustrelilo, lebo na KS je práve Verdant, ďalší diel z ich puzzle série, a ten už má opäť normálnu cenu okolo 30 $.

24.9.2021 13:29:09

45 € je oficialni SK cena? V Kc jsem Kaskadii videl v predobjednavkach za cenu plus minus Pelisku.

A na KS byla taky za 29$…

24.9.2021 16:44:31

Áno, ak som si dobre všimol, tak oficiálna MOCka by sa mala hýbať okolo tých 45 € / 1200 Kč.

Momentálne je to trochu skreslené, keďže majú všade predobjednávkové zľavy, aj s nimi sa ale Kaskádie nedá momentálne zohnať za menej ako 950 Kč, zatiaľčo Pelíšek stojí všade tak okolo 700-750 Kč…

24.9.2021 22:48:23

Vybíráme z Bazaru

Euthia Fierce Powers and Crowling Shadows CZ
Euthia Fierce Powers and Crowling Shadows CZ
Akt. cena: 4200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas