Karty mrtvého muže

xxxxxxxxoo hodnoceno 200x (Seznam vlastníků)

Karty mrtvého muže - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Allison Litchfield
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vs Port Royle

Dle pravidel, hraní, variant atp, se mi zdá, že jde o lepší variantu herního principu Port Royale. Tam bylo docela štěstí, komu se jak objeví mise. Navíc i pro vysvětlení byl začátek malilinko těžko pochopitelný (+vysvětlovat všechny karty). Zde podle mě pár slov na začátek a hraje se, žádné nejasnosti. Je to tak? Více family a lepší flow..?
6.2.2017 07:00:28

port royal je strategičtější
Hrál jsem oboje a Port Royal mi přišlo výrazně strategičtější. Tohle je taková rychlovka hodně o štěstí...

6.2.2017 09:58:17

srovnání
Mně se třeba víc líbilo tohle. Je pravda, že PR je strategičtější, ale pořád je vliv náhody obrovský. Prostě náhodná hra, která si hraje na strategickou.

KMM si oproti tomu na nic nehrajou. Kámoš říkal, že u nich v klubu (v Otrokovicích) často v pokročilé noční hodině říkají: "Teď už je čas jenom na kostkový Bang!", protože kostkový Bang! je prostě svižný a nemusí se u toho přemýšlet. O KMM platí totéž. Odehrané za 15 minut (možná i dvakrát), takže když na někoho padá smůla, tak ho to ani nestihne mrzet.
Naopak u PR často zažívám pocit absolutní beznaděje a partie trvá i přes půl hodiny.

Vysvětlování je ale i u KMM docela dost, deset efektů karet není úplně málo a ani efekty nejsou úplně jednoduché.

6.2.2017 13:36:04

reakce
díky Wofsen, nevím, ale zdá se mi, že souhlasím - předně s dojmy z PR. škoda teda, že vysvětlování k KMM je taky dost. asi přikoupim a pak jedno z toho prodám...

7.2.2017 10:21:52

Vysvětlování
Je pravda, že efektů karet je hodně, ale po zahrání dvou kol se všechny efekty vyzkouší v praxi, pak proběhne "průzkum bojem" a na konci hry už jsou všichni zkušení piráti. Ve srovnání s PR mi imponuje rychlost hry - 50 karet a hotovo :)

13.2.2017 01:08:42

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas