Karty mrtvého muže

xxxxxxxxoo hodnoceno 193x (Seznam vlastníků)

Karty mrtvého muže - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Allison Litchfield
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

tak jsem právě zjistil, že MindOK to vydal, aniž bych o tom cokoli slyšel. Hrál to někdo? :)
6.1.2017 19:52:18

Kew
Trošku se to podobá hře Port Royal.

7.1.2017 10:12:04

karel
tak nějak jsem to tipoval :) tak snad to má něco navíc, aby MindOK nevydal dvakrát to samé :)

7.1.2017 13:49:50

osobně
mně to přijde lepší než Port royal. Každý hráč má různé schopnosti, dá se tam pěkně kombit, fixní doba hraní - až dojde balíček je konec (PR se občas "vleče"), různé herní varianty, interaktivní. Chápu, že někomu vadí prasení při hraní, ale hra trvá 10-15min, takže tady to snad skousne každý...
Vcelku zvláštní, že se netěší takové oblibě jako PR (i když je fakt, že mi české vydání také uniklo), tak třeba to přijde :-)

7.1.2017 14:20:09

Dead Man's Draw
A kdo nevěří, že je to zábavná hříčka, může si zkusit pc verzi:
http://store.steampowered.com/app/262450/

7.1.2017 15:34:58

Dojmy
Dneska jsem hru koupil a máme za sebou 3 hry. Jedna hra trvá kolem 12- minut. S Port Royal to má společné pouze to, že taháte karty a sami si určíte, kdy přestanete. Tím podoba končí.
Každá vyložená karta se ihned vyhodnocuje a také se dost škodí soupeřům. U nás má hra velký úspěch, děti hru pochopily okamžitě a během půl hodiny jsme stihli 3 hry.
Hra je hodně o štěstí, ale to nám nevadí. Všechny 3 hry vyhrála 10 letá dcera :) Občas je i potřeba trochu taktizovat. Vyložím např. kartu děla a můžu soupeři odstřelit jednu jeho kartu. Můžu mu zničit jeho nejvyšší kartu a tím ho připravit o body, nebo mu naopak odstřelím nejnižší kartu a budu doufat, že příště vyložím šavli a tu jeho nejvyšší kartu si vezmu.
Za sebe můžu hru doporučit. Na karty sedí obaly 88x63mm.

Hra je super i v tom, že si můžete každý náhodně vybrat ze 17 postav a každá postava dává jiný bonus. Dále tu je 6 karet variant hry. Náhodně můžete před každou hrou táhnout jednu kartu a ta mění např. konečné bodování apod.

26.1.2017 18:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy lehce rozpačité
Tak hned ze začátku musím říct, že jsem si hru pořizoval coby fanoušek Port Royal (PR). Mám rád hry, kde je náhoda, mám rád karetní hry, mám rád konfliktnější věci, ale bohužel musím říct, že tedy tady se to tak nějak úplně nepovedlo.

Ale abych nebyl úplně negativní, začnu pozitivy
+ ta hra je natolik svižná, že i když ji vyloženě nemusíte, tak vám to tak nějak nevadí. I když k ní mám sto výhrad, tak během té max čtvrthodinky se celkem bavím a asi bych si ji nikdy neodmítnul zahrát
+ výborná hra pro děti, hlavně asi kluky
+ hezká

No a teď ty mínusy
- kombinace - tato hra je docela kombinační, kdy se objevují fakt hezké kombinace karet. Problém je ale to, že ty kombinace přicházejí většinou, tak nějak bez sebemenších zásluh, prostě někdy to příjde, jindy ne a co je nejhorší, tak některé ty kombinace jsou opravdu brutální s potenciálně obrovským ziskem často doprovázeným ztrátou u soupeřů. To by mně možná až tak nevadilo, kdyby tento nešvar nebyl ještě znásoben tím, že při některých těch kombinacích vpodstatě ani nic moc neriskuji, což u hry, která se tváří, že je "push your luck", považuji trochu za problém
- nahoru dolu - ty šílené kombinace vedou k tomu, že během jedné partie se potácíte od stavu, kdy máte spoustu karet, pak málo, pak jich máte zase spoustu. Absolutně bez vývoje. V této hře absolutně nemáte ten pocit, který je např. u PR, že musíte něco udělat, abyste mohli jít tomu štěstíčku naproti
- no a nakonec karty postav - jako že "vylepšení", které výše zmíněné problémy ještě znásobí. Soupeře pojebete ještě víc, už tak nesmyslně vysoké příjmy ještě znásobíte. Přitom ty postavy jsou opravdu silně nevyvážené, kdy některá vám nepřinese, když máte to štěstí vpodstatě vůbec nic a druhá naopak extrémně moc. A co mně teda jako člověka, který zase tu příběhovou logiku tolik nevyžaduje, stejně irituje... Safra, jak mohlo někoho napadnout vytvořit kartu POSTAVY, která ovlivňuje hru SOUPEŘE...nechápu

Celkově je to oddychovka, která se tak nějak hraje sama a vy tomu přihlížíte, což může být někdy i zábavné a někdy vás to pěkně nakrkne...

21.7.2017 22:53:11 | Upraveno autorem (porovnej)

iOS verzia - Dead Man's Draw
Len doplním, že k dispozícii je aj bezplatná aplikácia pre iPhone a iPad:

https://itunes.apple.com/us/app/dead-mans-draw/id584916423?mt=8

Mám v nej odohraných pár hodín a zatiaľ som spokojný. Je to prehľadné, rýchle, pravidlá sa naučíte postupne ako hráte proti rôznym protivníkom (vždy 1vs1). Samotnú kartovú hru som ale ešte nemal možnosť vyskúšať. Vedel by mi to niekto porovnať? Je to o tom istom?

19.3.2018 09:23:43

Vybíráme z Bazaru

Zelená Planeta + dřevěné žetony půdy- jedno hraná
Zelená Planeta + dřevěné žetony půdy- jedno hraná
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas