Kartografové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 100
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ludofy Creative
Mandoo Games
Thunderworks Games
Autoři: Jordy Adan
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kartografové vs. Vítejte ve svém vysněném domově

Ahoj, může někdo, prosím, porovnat tyto dvě hry? Jaká vás více baví? Která je jednodušší na pravidla a na pochopení? Jsou opravdu kartografové na 45 minut, což znamená že téměř 2x tak dlouhé než vítejte ve svém vysněném domově? Případně jestli vás napadne porovnání ještě v jiných věcech.
12.4.2020 10:16:16

..

Čas 3:30

https://youtu.be/Zhg59CNr13Q

12.4.2020 15:06:10

Porovnání
Osobně se mi nejvíc líbí Kartografové oproti Vítejte a Railroad Inku.
Kartografové jsou víc párty, ostatní špíš euroidní. U Kartografů není takový tlak to ideálně dokončit v posledním kole. U Kartogrtafů je trochu interakce při zakreslovaní příšer do cizí mapy.
EDIT: ještě u Kartografů je větší replayabilita, protože je tam hodně různých bodovacích úkolů.

13.4.2020 17:01:32 | Upraveno autorem (porovnej)

porovnání
Mě osobně baví obě hry a nedokážu říct, která víc.

Obě mají velmi jednoduchá pravidla (v případě Vítejte... neznám všechny miniexpanze, takže nedokážu říct, jestli některé z nich není pravidlově náročnější, ale nic takového bych nečekal). Základ Kartografů je podle mě o něco přístupnější/přímočařejší (výhoda např. pro děti), ale s náročností konkrétní partie si může pohrát zajímavá kombinace úkolů a/nebo hraní s miniexpanzí Dovednosti.

Partičku Kartografů určitě hrajeme o něco déle než partičku Vítejte..., ale že by to bylo v průměru 2x tak dlouho, to se mi moc nezdá - myslím, že v průměru bude rozdíl menší.

Jeden z výraznějších rozdílů bude míra přímé interakce hráčů - ve Vítejte... není, v Kartografem ano (nasazování nestvůr).

Kdybych si na mučidlech musel jednu z nich vybrat, asi bych šel v tenhle okamžik do Kartografů, ale kdo ví, jak to bude časem... :)

13.4.2020 18:19:38

Vybíráme z Bazaru

Dragon Castle
Dragon Castle
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas