K2 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: REBEL.pl
Autoři: Adam Kałuża
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

K2 se mi líbí svojí jednoduchou mechanikou.

Každý hráč má dva horolezce a snaží se s nimi ve spolupráci vyšplhat co nejvýš (ideálně na vrchol) a přežít - buď se vrátit do bezpečné výšky, nebo zalézt do stanu a přečkat bouřky až do konce hry.

Pravidla v kostce:

1. Každý hráč si vezme šest karet, tři z nich si vybere pro tohle kolo a ostatní vrátí zpět.
2. Všichni odhalí karty, které si připravili a ten, kdo nejrychleji stoupá (tj. má nejvíc pohybů na svých kartách) si vezme rizikový žeton, který snižuje hodnotu některé z jeho karet.
3. Od začínajícího hráče postupně všichni odehrají své karty: pohyby na přesun horolezců nahoru nebo dolů a aklimatizační karty ke zvýšení akceschopnosti horolezců (karty lze rozdělit libovolně mezi horolezce).
4. Hráči můžou utratit část pohybu pro postavení stanu - stan částečně chrání proti vlivům počasí.
5. Pak se každé kolo vyhodnotí počasí, kdy některé cesty jsou náročnější na povětrnost, některé na obtížnost dosažení a sněhové srážky a bouřky řádí v různých výškových pásmech, kde horolezcům ubírají aklimatizační body (akceschopnost), kdo přijde o všechny aklimatizační body, umírá.

A to je všechno - čím výš se horolezec během své cesty dostal, tím víc má bodů, když umře všechny body, až na jeden, ztratí. Během plánování cesty je rozumné umístit dobře své dva stany (každý horolezec může postavit jeden, ale využívat může i stan postavený jeho kolegou). Dále je důležité rozvrhnout si cestu tak, aby mě co nejméně blokovali soupeři, protože na cestě k vrcholu bývá někdy strašná tlačenice (hlavně ve více hráčích, kdy horolezci utíkají nahoru před bouřkou, která bude řádit v nižších polohách hory apod.).

Kdo má po 18 kolech nejvíc bodů, vyhrál, pokud mají dva shodně, ten kdo první dosáhl vrchol je vítěz.

Velice pozitivně hodnotím dvě strany desky (letní a zimní) a dvě sady počasí (letní a zimní), kterým se dá snadno upravovat obtížnost. Např. na letní sadě počasí je jenom asi 8 dní, kdy je špatné počasí, naproti tomu zimní počasí má jenom 4 dny klidu, jinak je pořád v nějakém pásmu ošklivo a nebezpečno.
24.1.2011 17:53:05

to hike
ja som to hral zatiaľ tri-krát ale je to v pohode. taká oddychová hra na skrátenie chvíle :-)

24.1.2011 18:44:08

Solo hra
Já mám za sebou asi zatím šest sólo her a pořád mě to baví :-)
Na max. skóre jsem se dostal zatím jen na nejlehčí obtížnost.
Pravidla jsou fakt jednoduché a mechanismus výstupu je pěkně vymyšlený. Už se těším, až vyzkouším ve více hráčích.

24.1.2011 21:11:34

Hra ve dvou.
Dnes jsme odehráli první hru ve dvou a musím přiznat, že hra opravdu splnila očekávání. Co musím vyzdvihnout je téma hry, které ze hrý přímo dýchá. Škoda, že nikoho nenapadlo hru vydat v češtině. Je škoda, že tato hra bývá dost opomíjena i v případě BGG. Těším se na vyzkoušení solo varianty a hry v plném počtu hráčů.

12.10.2013 18:09:16

hodnoceni
K2 ma nejvetsi smulu prave v tom tematu. Temer kazdeho odradi sportovni temetika. Jinak musim souhlasit' ze ta hra je fakt tezky nadprumer.

13.10.2013 09:04:14

Ve dvou
se mi zdá, že to zdaleka není ono. Měli jsme ji a po cca 10ti zahráních šla o dům dál, protože většinou hrajeme ve dvou a tady to, dle mého názoru, chce víc hráčů, aby se tam nemohl našinec jen tak procházet nahoru dolů, ale aby vznikala trošku tlačenice, stres a tak...Obecně ale tuto hru hodnotím, jako opravdu dobrou, ale na hraní ve dvou bych ji rozhodně nedoporučila.

13.10.2013 14:03:24

Ve dvou
Nemohu srovnávat hru ve více hráčích, ale ve dvou mě to přišlo příjemně oddychové.

13.10.2013 15:00:23

Ve dvou
Dobrá hra aj vo dvojici. Prvé zahranie Leto - Leto
súper mi zablokoval výstup až na vrchol a ked som sa snažil dostať vyšie aj druhého horolezca tak zahynul.
Pri stupňovaní obtiažnosti sa už zrejme nik nebude prechádzať len tak hore dolu.

12.8.2017 07:16:57

Vybíráme z Bazaru

Festival zvířátek KS verze (CZ)
Festival zvířátek KS verze (CZ)
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas