nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jurasik

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Autoři: Charles Chevallier
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Pane Ebrthe, pane Ebrthe, našel jsem...našééél."

"Ježíšikriste, kdo sem poslal takovýhle nemehlo? Vždyť on si plete dinosauří kost se zkamenělým dřevem!"

"Tady, tady...sééém. Mám kolosální objev. Pane Ebrthe."

"Jestli to zas bude nějaký párátko, tak už někoho.... Nádhera. To je nádhera. To je určitě ono. Pánové a dámy, našli jsme to. Naleziště v Albertě, první masový hrob dinosaurů."

Úvod

Jurasik je karetní hra určena především pro děti. Také je tak koncipována. Pravidla jednoduchá, stručná, časově nenáročná hra.

Hra

Ve hře jsou tři typy karet, dinosauří karty (32ks), akční karty (22ks) a startovní karta (1ks). Na začátku hry se z akčních karet náhodně vybere 7, které se v dané hře nepoužijí. Zbytek akčních karet se promíchá s kartami dinosaurů a startovní kartou. Dinosauří karty jsou oboustranné - na lícové straně jsou zobrazeny kostry, na rubové straně jsou zobrazeny dinosauří kostry obalené masem a kůží, tedy tak, jak dinosauři vypadali, když se pohybovali po naší planetě.

Z hromádky zamíchaných karet (celkem 48ks) se na stole vytvoří 6 řad po 8 kartách (popř 8 řad po 6 kartách). Startovní karta se odstaní ze stolu a hru začíná první hráč. Karty koster se ze stolu odebírají. Každý dinosaurus je tvořen 4 kartami v jedné barvě. Akční karty se otáčejí přímo na herní ploše a vyhodnocuje se jejich efekt (dvojitý tah, krádež, zahození karty...nebo například nalezený kámen, který jako jediný na hrací ploše zůstává; ostatní akční karty se po zahraném efektu z plochy též odstarní). Odebírání karet ze stolu má jedno pravidlo, lze si vybrat pouze takovou kartu, která alespoň z jedné strany NEMÁ sousední kartu. Z toho důvodu se první - startovní - karta odebírá před tahem prvního hráče.

Hra končí po odebrání všech dostupných karet z herní plochy. Pak následuje hodnocení úspěšnosti jednotlivých paleontologů.

Cíl a bodování

Cílem hry je nasbírat co nejvíce bodů udělených za kostry dinosaurů. Bodování je nastaveno takto:

4 karty v jedné barvě - kompletní dinosaurus = 10b., 3 karty = 6b., 2 karty = 3b., 1 karta = 1b.

Shrnutí

Krásná dětská hra s pěkným motivem, jednoduchými pravidly a bez časové náročnosti (jedna odehraná partie trvá cca 15 min i s přípravou).

Autor: Mysak

Další názvy této společenské hry

  • Jurassik

Vybíráme z aukcí

Kanaloa
Kanaloa
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 30 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>