Julius Caesar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Grant Dalgliesh
Justin Thompson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kde se dá koupit?

prosím o informaci, kde by se dala sehnat tato hra? Zkoušel jsem několik obchodů v ČR
a nikde jí nemají. Díky za případné info.
5.9.2012 16:04:18

Španělská verze
Náhodou jsem narazil na španělské vydání této skvělé blokovky https://doitgames.com/producto/julius-caesar-preorder/
Včera jsme jí poprvé zahráli a musím říci, že jsem z jejího provedení nadšený. Oproti původní anglické verzi má normální potištěnou krabici, pevný herní plán a krásně provedené karty magicového formátu. Polepka balisty má uvedené jak obranné, tak útočné hodnoty, což si nejsem jistý, že bylo i v originálu a graficky je mírně učesaný herní plán s doplněným přehledovým pásem řešení zimy. Sedm karet událostí jsme si hned počeštili v grafice a to je vlastně jediná jazyková závislost (překlad pravidel zde ke stažení), pokud teda pominu, že třeba vůdce Scipio je Escipión... Zvyknu si:)
Anglické vydání jsem před lety prodal, protože jsem se nepřenesl přes špatnou produkční kvalitu. Pokud po hře pokukujete, vřele doporučuji vzít španělštinu na milost, navzdory tomu, že její prodejnost na bazaru zřejmě výrazně klesne. Kdo by se tohoto klenotu ale také chtěl dobrovolně zbavovat, že?!

Edit: k dostání je i Hammer of the *** Scots

25.3.2021 09:12:43 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
Mě přijde, že i anglické vydání už tyhle věci má, aspoň mapa mi přijde, že bude pevná https://ugg2nd.de/en/Retail/Julius-Caesar.html

25.3.2021 09:19:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
To určitě nebude pevná mapa. Když se podíváš ke spodnímu okraji fotografie s rozloženým plánem, tak to je poznat. Jako jasně, je to takový ten tvrdší papír ala GMT. Mně osobně na těch hrách ale nejvíce vadí ta krabice od bot s přetaženým prezervativem, jednak je to nepraktické do knihovny (stavím hry na delší hranu, takže pak vidím jen červenou vnitřní krabici) a jednak se s tím blbě manipuluje. A cenově je tam rozdíl přes deset éček. Vlastně více, z obchodu se mi ozvali, zda k tomu nechci přidat za promo cenu 40 éček i HotS, které jsem nakonec vzal pro kolegu.
A teď dle těch fotek vidím, že s tou balistou mám pravdu. V originále je opravdu pouze obranná hodnota. Je příjemné, že si tento chrome můžeš připomenout již na herních prvcích.

25.3.2021 09:24:49 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
Aha, zajímavé, že se to povede jinému vydavateli tak vyšperkovat a originální si nechává tohle, škoda.

25.3.2021 09:38:43

Froggery
Ikdyž teď sleduji KS HotS a tam deluxe mounted board byla a i nějaké deluxe card set. Každopádně nový JC zatím nevyšel a je otázkou jestli, protože v rámci toho KS ho nabízeli jako addon, čili skladem ještě je.
https://www.kickstarter.com/projects/columbiagames/hammer-of-the-scots?ref=discovery&term=hammer%20of%20the%20scots

25.3.2021 09:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Escipión,
to bych asi nedala :) My papírové mapy ala Columbia games a GMT řešíme položením plexi přes mapu, líp se po tom tahají žetony. Spíš mně u Columbie vaděj hnusný karty (máme Wizard Kings), ale nakonec to člověk při hře ani nevnímá...

25.3.2021 09:45:28

....

Znovu na sklade.Svet-her.cz

25.3.2021 09:52:20

gwendoneth
Souhlasím, že bude třeba si chvíli zvykat. Brutus je Bruto, Octavian je Octavio, Antonius Antonio, Caesar César, Pompeius Pompeyo:)

25.3.2021 09:53:59

Mapa
Tiez som mal problem z povodnou mapu,tak z BGG som stiahol tu obriu mapu,dal zalaminovat a tazky luxus s tym hrat. Plus bojovu podlozku a pocitadlo bodov.

25.3.2021 19:05:53

Pocitadlo bodu
Ty jo, nevim, zda bych u teto hry chtel presne videt, kdo na to jak je. Podle me to patri ke hre, hlidat si, zda souper splnil vitezne podminky. Zrovna vcera jsem to tak vyhral.
Jinak ano, bojove podlozky jsou u teto hry velmi uzitecne a ta BGG mapa je luxusni.

25.3.2021 19:34:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Bodovanie
Ale ved na konci kola je to povinne, spocitat body. Tak si ich hned oznacim na tom pocitadle... Nerobim to zakazdym,ked dobijem mesto.

26.3.2021 05:29:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Pocitadlo
Ano, v zime se overuji podminky vitezstvi. Ale porad vidim rozdil, kdyz si to oba hraci musi prubezny stav hlidat, nez kdyz ho vidi na bodove stupnici. Trosku by mi to ovlivnilo dojmy z hrani. Ale je to samozrejme kazdeho vec a kazdy ma jine preference. Navic jsme v tomto vlakne uz hodne off topic.

26.3.2021 07:04:15

Vybíráme z Bazaru

Paladinove zapadniho kralovstvi + rozsireni Sidla
Paladinove zapadniho kralovstvi + rozsireni Sidla
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas