Jízdenky, prosím!: Evropa

xxxxxxxxoo hodnoceno 612x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím!: Evropa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ticket to Ride, které je nejlepší koupit ???

Zdravím, her Ticket to Ride je mnoho k dispozici...chci se zeptat, do jakého je nejlepší investovat? nebo mění se někde i styl hraní (krom rozšíření pro Evropu)....chci si TtR koupit a spíš bych rád slyšel (dozvěděl se), do které edice investovat :-)

Díky předem...
25.9.2015 15:38:49

To máš tak...
Na začátku jsou stand alone hry, pak máš rozšíření a nakonec mapové kolekce. Všechny stand alone hry jsou v podstatě na stejném principu, v některých je přidáno něco navíc (nádraží, cestující...). Rozšíření jsou pak většinou nezávislá na základní hře a přinášejí nějakou novinku / prvek. Posledním typem jsou mapové kolekce, které přinášejí především novou mapu a obvykle nějakou drobnou novinku (terény, technologie) a jsou samostatně nehratelné.

V zásadě je nutné si pořídit nějakou základní sadu a už je celkem jedno, co preferuješ. Mě osobně vyhovuje USA, ale každému co jeho jest a dle jeho chuti.

25.9.2015 15:51:00

Asinajci
...a ešte ide aj o to, pre koľkých hráčov to plánuješ. Ja hrám doma najčastejšie vo dvoch a na to stačí Ticket to Ride: Nordic Countries a mapa India/Švajčiarsko. V tejto konfigurácii si akurát nezahráš Indiu so štyrmi hráčmi.

25.9.2015 17:57:09

:-)
Díky..

27.9.2015 09:51:49

Amerika X Evropa
Ahoj,
- Ameriku jsem měl doma cca 3 měsíce (střídavě půjčenou), Evropu mám doma koupenou

-> Evropa
+ jako plus beru stanice, když se někam nemůžeš dostat dá se to využít
++ velké plus je pro mě dle pravidel losovaní tratí - každý dostane jednu dlouhou a krátké a jak se rozhodneš je na tobě (v Americe, kdo si lízne dobře dvě dlouhé tak má velkou výhodu - asi by to tak šlo dělat i po domluvě)
-> Evropa ve 4 hráčích je docela dobře kontaktní, musíš si hlídat co kde jak, ale hráči jsou zase dobře rozprostřeni po mapě - není to jak v Americe kde se 3 bijou v jednom rohu a 4. si staví ve zbytku mapy vklidu
+ nové prvky "trajekt"
+ nový prvek "tunel" (i když tady ten prvek relativní náhody se mi až tak nelíbí)
- co se mi nelíbí jsou stavění tratě (jedna na mapě), která ti dá 21 bodů ... prostě je to boj to postavit za každou cenu pro všechny i když se to nikomu ani nehodí

-> Amerika
+ má spoustu neduhů (tratě, hra více hráčů v jednom rohu), ale já nevím ta mapa je hezčí, taková větší .... nějak se mi prostě líbí více
+ nevím, přijde mi ta mapa přehlednější, možná je to tím že jsem ji hrál první tak mi více přirostla k srdci, ale i děti bavila více
+ mapa je taková že se dá roztáhnout pěkně, nění tak stěsněná

Těžko říci, která je lepší - obě jsou výborné, ale za mě i přes všechny neduhy, na které jsem nadával a kvůli kterých jsem si koupil Evropu tak se mi více líbí Amerika :-)
Ideálně vyzkoušet obě, ale Amerika mi prostě více sedla

28.9.2015 12:17:13

Amerika X Evropa
Taky si myslím že USA mapa je tak nějak hezčí. Nicméně i když jsme Ameriku měli doma docela dlouho a na stůl se dostávala taky často, tak u některých měst jsme pořád tápali kde asi tak na mapě můžou být. Což člověk musí dělat nenápadně, ať soupeři neví, na kterou oblast se zaměřuješ.

28.9.2015 17:27:53

Za mne Evropa
U mne naopak vede Evropa. Ale srovnávám jen USA a Evropu neb ostatní jsem zatím nehrál.
Evropa mi přijde zajímavější tím jak jsou na mapě propojena města a tím, že mohu taktizovat se stanicemi. Přijde mi to zábavnější. Člověk se tam podle mého musí více soustředit na kartičky tratí. V USA jsem byl schopný vyhrát tak, že jsem se snažil stavět co nejdelší tratě bez nějakého cíle + když to šlo tak trochu obkroužit mapu - prostě jen honit body (po dostavbě nutného). Přišlo mi, že v Evropě tohle tolik nefungovalo, ale možná se pletu.
USA je základní princip. Evropa má něco pěkného navíc.
Kdybych se rozhodoval nyní, tak znovu sáhnu po Evropě.

28.9.2015 23:16:43

USA
Tuhle hru jsem prvně viděl jako Evropu, když jsem ji pak dostal, bylo to USA, ze kterého jsem byl tak trochu zoufalý. Časem si ale člověk zvykne a USA se mu začne líbit víc, i když bych drobné změny pravidel uvítal. Přidali jsme si nádraží, takže ve 4-5 to není takové strašné maso. A vážně jsem uvažoval o nákupu rozšíření s jiným typem karet.

U Evropy mi začalo vadit rozložení tratí a tras. Jasně, docela dost kopíruje reálné evropské tratě, ale herně je to dost bídné. Západ je vždy okamžitě zabraný a je tam boj o jakoukoliv trasu. To zahuštění okolo Paříže je neúměrné v porovnání se zbytkem hracího plánu, obvykle se zde sejdou všichni, zatímco na východě je klid, pokud si někdo vylosuje východní trasy, je skoro jisté, že mu tam nikdo nepůjde a pokud ano, stihne si to dostavit sám dřív, dlouhou trasu za 21 bodů nikdo stejně moc neřeší, je pekelně drahá a na její získání je potřeba hafo karet. Sice tu jsou tunely a přívozy, které mi v USA chybí, ale na druhou stranu jsem si už zvykl bez nich.

USA je oproti tomu sice na východní straně taky docela plné, ale ne až tolik a jednotlivé trasy se tak moc neschází do jedné nebo dvou cest. Nikdy jsem neviděl nikoho hrát jenom na nejdelší trasy, jak tu někdo popisoval, vždycky vyhrál ten s největším počtem spojených měst.

Jestli můžu doporučit, vezmi si USA a pokud vás bude hrávat víc, přidejte si každý 3 nějaké figurky pro nádraží, je to pak větší legrace.

1.10.2015 13:45:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mage Knight ultimátní edice
Mage Knight ultimátní edice
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas