Jízdenky, prosím!

xxxxxxxxoo hodnoceno 337x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ttr pro dva

Ahojte ludkovia. Z roznych diskusii tu na zatrolenkach som si vsimol ze je Vas tu dost fandov, tejto hry. Planujem kupit priatelke Ttr k meninam, viem ze sa jej hra bude pacit, neviem sa vsak rozhodnut ktora z Ttr by bola pre nu (nas :)) najlepsia. Vacsinou (asi 90%) hier hravame sami vo 2. Preto by som rad zistil Vas nazor, ktory Ttr je podla Vas najzaujimavejsi a najlepsie hratelny vo dvojici. Mam skusenosti s "klasickym" Ttr amerika, s Europou ktra je obohatena o cestovanie, myslim ze raz som uz hral aj Marklin edition kde su obrazky realnych vlakov, ale tym moja znalost Ttr konci. Je tu este Switzerland, Nordic counries (to sa mi zda ze je pre dvoch??), stara amerika, stara europa.. Je tu niekto kto vie Ttr-ka porovnat, pripadne mi napisat co je v ktorom ine, a ktore je co najlepsie pre dvoch? Vopred dik za nazor a radu.
14.8.2009 12:55:22

Švýcarsko
TtR pro dva jednoznačně Švýcarsko. Už jenom proto, že je určeno speciálně pro 2-3 hráče. Ovšem smůla je, že je to jenom rozšíření a že k němu musíš mít některou základní hru Ttr. Prakticky ani tu základní hru mít nemusíš, když si od DoW objednáš pouze karty třeba k TtR Evropa a tím budeš mít vlastně karty vagonků a lokomotiv. Jediné co nebudeš mít, tak budou figurky vagonků a ty se dají nahradit čímkoliv barevným a podlouhlým.

14.8.2009 13:19:24

Märklin
Jo a kdybych měl doporučit přeci jen, který základ, tak Märklin. Podle mne mechanismus cestovatelů a dvojích karet destinací (dlouhá a krátká vzdálenost) a lokomotivy 4+ je podle mne nejlepší mechanismus ze všech TtR. Někdo preferuje Evropu, ale mechanismus Evropy není podle mne až zas tak vyvážený a využívání cizích tratí jde proti základnímu mechanismu hry. Nicméně je to můj názor a někdo se na to může dívat i jinak. Samozřejmě co se týče mapy, tak Evropa je záživnější jak samotné Německo v Märklinu, ale já jsem spíš srovnával mechanismy než líbivost či atraktivnost mapy.

14.8.2009 13:25:19

to Kren
Jasan, dik za nazor Kren. Osobne tiez volim radsej dobry mechanizmus ako mapu, i ked jasan ze mapa Europy je zaujimavejsia.. Skoda ze Svajciarsko je iba rozsirenie. Kedze chcem dat hru ako darcek, je pre mna varianta bez vagonikov a karticiek nezaujimava :( A co stare mapy? Europa 1910 a USA 1910 vies aj o tomto nieco? Resp. kartovavarianta...

14.8.2009 13:37:53

pro 2
Pokud chces hru ze serie Ticket To Ride a mas v planu hrat predevsim ve dvou, pak je nejlepsi moznosti Nordic Countries. Ma mapu specialne pro 2-3 hrace a oproti Svycarsku obsahuje i plastove vlacky a karty vlacku.

Evropa 1910 neexistuje a USA 1910 je karetni rozsireni k puvodni verzi s mapou USA (vetsi format karet, nove destinace ...).

Jinak minimalne puvodni verzi jako hru pro 2 hrace moc nedoporucuju. Casto se nam stava, ze se na velke mape nepotkame a hrajeme bez vzajemne interakce.

14.8.2009 14:06:12

Nordic
Na Nordic jsem zapomněl, nicméně má tu nevýhodu, když se vás sejde víc tak máte smůlu, kdežto základní hra se Švýcarskem řeší vše.

14.8.2009 16:05:15

Re: Radim, Kren
Tak uz som zasa po vikende pri PC :)
Radim, Kren, dik za tip, Ttr Nordic countries je myslim presne to, co som ocakaval. Priatelka je dost vlacikova, povacsine hravame ozaj sami dvaja, a ak sa naskytne vacsia patria, jednoducho dame nieco ine :) Svajciarsko je sice asi univerzalnejsie, avsak to ze je to iba rozsirenie je pre mna problem, pretoze ziadne Ttr nemame. Kebyze to kupujem sam pre seba, vlaciky jednoducho niecim nahradim a karty dokupim ako pise Kren, ale ked to ma byt ako darcek, tak nech to ma vsetko vsecicko :)) Kazdopadne dik za tip a nazory :)

17.8.2009 12:17:26

Evropa 1912
Musim se opravit, Evropa 1910 opravdu existuje. Presneji ne Evropa 1910, ale Evropa 1912. Obsahuje 45 puvodnich a 55 novych jizdenek ktere umozni 3 nove varianty hrani. Karty pujdou pouzit pouze pro verzi Evropa.

Dale rozsireni obsahuje nove herni komponenty: sklady a depa. Ty na verzi hry zavisle nejsou a pujdou tedy pouzit jak v Evrope, tak i na ostatnich mapach.

Rozsireni pujde koupit od 22 rijna 2009.

9.9.2009 16:53:06

Vybíráme z Bazaru

Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Akt. cena: 5999 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas