Jízdenky, prosím!

xxxxxxxxoo hodnoceno 333x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tohle nebo Evropa

Zvazuju koupi TtR a nevim kterou verzi bych mel koupit. Je lepsi tahle puvodni s mapou USA nebo novejsi Evropa? Co byste doporucili? Nekde sem cetl ze Evropa je nejak jednodussi. Me uz tohle prijde jednoduche (pravidla a princip). V Evrope jsou nejaky stanice a tunely, je to plus?
3.6.2009 16:13:15

rbx

VV
Nekde se to tu uz rozebiralo a vysledkem bylo doporuceni Marklin edice, kde jsou navic pasazeri, pokud si to dobre pamatuju, hru totiz nevlastnim.

3.6.2009 16:55:39

marklin
Nenahodil byste nekdo link na tu diskuzi? Nemuzu to nikde najit, nebo alespon nejaky hlavni pointy? Na prvni pohled mi ten Marklin neprijde nejak extra. Spis se mi zda jestli ti pasazeri to jenom zbytecne nestepi. Ale ruzne obrazky vagonu jsou fajn to jo. A mapa Nemecka? Zda se mi to nebo je takova mensi?

3.6.2009 17:37:47

ttr
My ked sme si vyberali medzi tymito verziami, zvolili sme europu, kedze to bolo uz daavno nepametam si presne dovody, ale podobne sme citali diskusie. Europa ma oproti klasickej verzii par fajn vychytavok, tunely, stanice, ktore pridavaju dalsie moznosti (pri hre viacerych hracov citelne). Tiez mapka je roznorodejsia a srdcu blizsia (: Ale ta roznorodost ma aj nevyhody, lebo hrac ktory ma juzne trasy(kratke a tunelove) ma mensie sance na vyhru a mapa ameriky vyzera v tomto vyrovnanejsia. S Marklinom skusenost nemam

3.6.2009 19:43:13

marklin
no ja mam akurat marklin,europe som nehral a ani ine tickety.v markline moze kazdy hrac prevazat 3 pasazierov po svojej aj superovej drahe,da sa tym ziskat vela bodov.splnit prepojenie 2 miest a minimalne 2 tras,tak to je asi v kazdej serii ticket.je to nasa rodinna oblubena hra.marklin vam mozem vsetkym len doporucit,ja som k tomu prehovoril dokonca aj fotrovcov :-)

3.6.2009 19:59:22

2 vasek
nekdy pred trema rokama jsem koupil evropu naslepo. postupne jsem si pak zahral zaklad i marklin a asi se mi nejvic libil zaklad. ten je proste takovej cistej a napinavejsi. evropa ma zas hezci mapu, je nam blizsi a vetsi karticky. jinak ty tunely a nadrazi imho spis hre ubiraji. pasazeri v marklinu taky nebyl spatnej napad, ale trochu me to odrazovalo garfikou, barvama, zetonkama a figurkama potulujicima se po mape:) kdybych se vratil tri roky zpatky, tak asi koupim ameriku. ale kdyz koupis jakoukoliv verzi, tak neprohloupis. ja mam ttr rad a vzdycky si ho rad zahraju. je proste fajn mit doma hru, kterou vysvetlis za 3 minuty, rychle odsypa a vypada na stole pekne.

3.6.2009 20:32:08

Švýcarsko
Pokud máte nějaký základ a hrává vás jen málo tak je super Švýcarsko pro 2 až 3 hráče.

3.6.2009 20:52:17

to vydra
diskuze tady, http://zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/ticket-to-ride-a-dalsi-5592/

a za sebe říkám raději evropu :)

3.6.2009 22:58:19

ad vydra
Za sebe pro 2 až 3 hráče Švýcarsko. Nad 3 hráče Marklin. :-))

3.6.2009 23:49:23

to all :)
Hm tak jsem prolezl diskuzi a jsem z toho opet jelen :) Zacal se mi celkem pozdavat ten Marklin, ale tady to vypada na hodne lidi co doporucujou Evropu. Nekde sem ale i cetl ze evropa je nejhorsi z nich. Tak nevim, jako mapa Evropy je sympatictejsi nez NDR, ale zase provedeni Marklina je pekne. Da se hrat Marklin i klasicky bez pasazeru?

Premyslim nad tim pac bych chtel nejakou jednodussi hru pro vic hracu (proto ne Nordic/Svycar), ktera je rychla na vysvetleni, hraje se +/- hodku, dobre se hraje a chytne jak nehrace tak i hrace.

3.6.2009 23:54:49

ad Marklin
Samozřejmě, Marklin se dá hrát jako klasický TtR bez pasažérů. Ale s pasažéry je hra ještě mnohem zajímavější. Evropa má sice pěknou mapu, ale podle některých názorů je nevyvážená. Nádraží podle mého názoru narušují značně mechanismus původní myšlenky TtR, kdežto pasažéři v Marklinu tenhle Mechanismus spíše rozšiřují, nebo doplňují jestli chcete. Jinak pro Vaska - když už budeš mít Marklin nebo jinou verzi TtR a rozhodl by ses, že chceš i pro méně hráčů, tak Švýcarsko není plnohodnotná hra - jsou to prakticky jen karty destinací a herní plán. Takže se to dá za levnější peníz dokoupit k některé verzi TtR a rázem máš hry dvě. TtR v méně hráčích není tak zajímavý a právě to Švýcarsko je udělané velice vyváženě pro ty 2 až 3 hráče.

4.6.2009 01:38:40

marklin
jo...u marklinu jsou vlastne jeste listky rozdeleny na dlouhy a kratky, coz taky pridava hratelnosti. kazda verze ma proste neco do sebe:) kup cokoliv a budes si to uzivat:D

4.6.2009 09:09:08

ad lístky
to má přec i evropa.
Ale s tím závěrem bych souhlasil, bavit bude jakákoliv verze.

4.6.2009 09:53:50

to paladin
jo...ale v evrope je tech listku dlouhejch jen sest a rozdaji se hned na zacatku. u marklinu jsou dve hromadky - dlouhy a kratky listky a dobiras si je v libovolnejch kombinacich. navic u evropy si po par hrach ty dlouhy listky zapamatujes, takze uz pak vis, kdo kam jede. mohli jich tam dat taky vic (aspon tretinu vsech listku)

4.6.2009 10:24:11

diky vsem
Diky za rady, vypada to u me na ten Marklin. O Svycarsku take casem uvazuju, to je urcite super varianta pro 2-3, kdyz uz bych mel zaklad. Tady na zatrolenejch je i navod na jednoduchou upravu pro Marklin.

4.6.2009 10:25:06

Evropa nebo USA

Ahoj, obě verze teď vyšly v češtině. Určitě bych si chtěl jednu pořídit. Jaký je v nich prosím rozdíl? Jsou herně stejné? Je to jen o jiné mapě? Nebo má smysl mít obě? Díky za radu

3.12.2019 07:33:10

Jilut
Hlavní rozdíl je v té mapě. USA mi přijde jednodušší. Evropa má navíc pár pravidel - tunely, stanice, atd. Evropa je maličko složitější, ale pro mě asi lepší, a to právě díky tomu, že je to Evropa a člověk to prostředí přeci jen víc zná.

3.12.2019 08:03:24

To Janotik
Díky za info, zkusím popřemýšlet. Jinak mi teď přišlo na FB, že na Tabletop.cz budou obě zítra v nabídce za akční cenu 699,- !!

3.12.2019 08:34:07

Jilut
V Evropě jsou stanice ,což ulehčuje hru,ale nemusíš s nimi hrát.
Kdybych měl vybírat teď ,tak beru Evropu.Usa je základ,v Evropě jsou novinky které jsou fajn.
Pokud bys chtěl hrát ve dvou tak je lepší rozšíření Švýcarsko.
Nebo samostatná hra Nordic.

3.12.2019 09:36:31

To Bastacka
Ahoj,

díky za info. Lákalo mne, že ty dvě verze jsou nyní v češtině. Ale ano, budeme to asi primárně hrát ve dvou....

Nordic ani Švýcarsko není bohužel v CZ. Je tam na komponentech hodně textu, nebo je to jen o pravidlech?

Podle fotek, tam na kartách není žádný text, je to tak?

3.12.2019 09:39:10 | Upraveno autorem (porovnej)

USA vs Evropa
USA je základní verze.
Evropa o trošku složitější a zajímavější. Obsahuje navíc tunely, přívozy a stanice.
U tunelů otočí tři karty z balíčku a při shodě barvy, musíš zaplatit víc za danou trať. Na přívozech jsou vyžadovány lokomotivy. Stanice umožňují se propojit do sousedního města bez vlastní trati.
Osobně se mi víc líbí Evropa nebo pak další varianty.

3.12.2019 11:14:43

Jilut
Pokud plánujete hrát ve dvou, doporučuji koupit Nordic Countries. Ve dvou je tato verze nejlepší, komponenty neobsahují žádný text, který by bylo potřeba překládat (Stockholm je pořád Stockholm a každý tomu rozumí), a česká pravidla jsou zde na Zatrolenkách, takže stačí jen vytisknout a v pohodě to podle nich nastudujete. Mapa Nordic countries je vyloženě dělaná jen pro 2-3 hráče a v obou těchto počtech máte jistotu, že se budete na mapě potkávat a budete se muset vyhýbat - což je podle mě hlavní kouzlo hry. Na velkých mapách jako je Evropa nebo USA se ve dvou téměř ani nepotkáte. (Švýcarsko je také prý dobré ve dvou - nemám zkušenost - ale jedná se o rozšíření, ke kterému potřebujete základní hru s plastovými vláčky. Pokud žádnou nemáte, bude vám švýcarské rozšíření k ničemu.) Zároveň Nordic Countries má dle mého názoru nejkrásnější grafiku. Jediná nevýhoda u Nordicu je, že nejde hrát ve více, než ve 3 hráčích; obsahuje sady vagonků jen pro 3 hráče.

3.12.2019 11:53:27

TtR
K tomu co napsala Anupinka není co dodat.
P.S. Ta cena cz verze je dobrá,Nordic pod tisíc nový asi neseženeš.
Ale ve dvou je Evropa nic moc.

3.12.2019 12:02:15

Nordic Countries
Súhlas s anupinka. Pokiaľ vieš, že nikdy nebudete hrať viac ako 3-ja, išiel by som do Nordicu. Mám ho tiež a som spokojný. :)

K tej cene:
Ticket to Ride: Nordic Countries na ihrysko.sk - 34,99€

3.12.2019 12:27:24

Všem
Všem moc díky za názory. Teď už mám mnohem jasněji.

Ještě jednou díky

Jirka

3.12.2019 14:23:58

Vybíráme z Bazaru

Star Realms: Deck Building Game Box Set
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas