Jízdenky, prosím!

xxxxxxxxoo hodnoceno 330x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

mapa ČR

Netušíte, jestli někdo nevytvořil fanouškovskou mapu ČR, respektive Čechy, Morava a Slezko? Myslím, že si to o to vyloženě říká, navíc u nás je dobrá tradice železničních geeků (viz např. http://www.chocen-litomysl.cz/historie-zeleznicni-mapy-cech-moravy-a-slezka.html), tak nechápu, že nedokážu nic vygooglovat
1.3.2015 21:44:52

Mapa ČR - tisk
Mapa ČR už je tady ke stažení i s kartami, ale potřebovala bych poradit, jak ji tisknout. Už jste to někdo realizovali? V jaké velikosti a na co? Pokud vytisknu tak, jak je uložená v poměru 100% velikosti souboru, jak to bude velké, budou sedět vgónky na zakreslené části tratí? Díky!

29.5.2020 19:43:01

@KaaZii  Ahoj, no tak já to právě nechal realizovat :-) Mapu jsem nechal vytisknout na “bannerovinu” velikosti A1. Karty jsem si nechal vytisknout na lesklý papír 350g, ořezat, zaoblit rohy - dohromady za necelých 600,-. Právě odehraná první hra a úplně v pohodě… akorát nevím proč je tam tolik karet s dlouhýma trasama…? Některé mají na sobě napsáno Mega a některé k tomu ještě Big city… doma máme jen Evropu, ví někdo jak správně s těma kartama hrát? Já se tak nějak držel pravidel rozšíření pro Evropu, ale neřešil jsem teda Big City a Mega trasy… předpokládám že se to má asi ještě nějak třídit? Díky za info, jinak přiložená mapa ČR je A1 a karty A4.

16.2.2022 22:46:29

@secretfranta Ahoj, rád bych se zeptal zda máš již nějakou odpověď na tvůj dotaz. Řeším stejný problém, nechápu rozdělení tras na Mega a Big Cities. Některé Mega trati jsou dokonce o dost kratší než běžné trati. Mám také jen Evropu a nikde jsem nenašel pravidla k mapě ČR. Děkuji

25.2.2022 13:06:42

@ZdenekBazinga od nikoho jsem žádnou odpověď nedostal. Ale díval jsem se na pravidla rozšíření pro Evropu a tam se něco píše, ale že bych z toho byl nějak moudrej se říct teda nedá.

25.2.2022 14:04:14

V rozšíření pro Ameriku je mod Big Cities, což znamená, že se plní pouze úkoly, které jsou do některého z měst, které patří mezi Big City. Mám pocit, že k tomu nejsou bonusy za trať nebo úkoly. Jiný rozdíl tam není jak moc to odpovídá českým mapám bohužel nedokážu přesně posoudit.

26.2.2022 14:28:49

Pro původní Ticket to Ride vyšlo svého času rozšíření 1910, kde se objevily nové módy “Big Cities” a “Mega game”. 

U Big Cities se mají vytřídit kartičky linek s nápisem Big Cities a hrát pouze s nimi. Hraje se bez bonsuů. Tato varianta má zajistit větší tenzi mezi hráči, protože všechny lístky vedou do 7 největších amerických měst a tak je větší šance, že se potkáte. Podobné je to ve verzi ČR, jen těch velkých měst je o trochu víc.

“Mega varianta” jsou úplně všechny jízdenky smíchané dohromady. Do hry vstupují také obě bonusové karty (nejdelší trať i nejvíc jízdenek).

26.2.2022 20:51:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobrý den, ráda bych mapu olomouckého kraje. Na koho se mám obrátit?

 

7.1.2024 09:47:11

Vybíráme z Bazaru

Predam balik viacero hier
Akt. cena: 30 €
Končí za: 1 den

Offcanvas