Jízdenky, prosím!

xxxxxxxxoo hodnoceno 330x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy k pravidlům

Mám dva dotazy k pravidlům, máme za sebou jen dvě hry, a rád bych si tyto věci vyjasnil.
1. co se stane, když si "líznu" druhou kartu vagonků ze zakrytého balíčku a je to karta lokomotivy? nechám si ji, nebo ohhazuji a "líznu" si novou? V pravidlech je, že druhá karta nesmí být lokomotiva.

2. Co je myšleno nejdelší souvislou tratí? je to nejdelší navazující trať bez odboček, nebo všechny tratě, které jsou spojeny v jedné síti tzn. i slepé odbočky atd..

Zkuste mne nakopnout :) Děkuji předem za odpovědi, byl bych rád, abysme to hráli od začátku dle pravidel bez tápání.
18.3.2010 10:27:29

Pravidla
Pokud je druhá karta, braná "na blind" lokomotiva, nic se neděje, klidně lze takto líznout 2 lokomotivy.
Nejdelší souvislá trať je bez odboček.

18.3.2010 10:30:34

Joe

Najdlhšia súvislá trať
Najdlhšia súvislá trať je najdlhší neprerušený úsek trate jedného hráča, teda trať medzi dvomi najvzdialenejšími bodmi.

Odbočky sa k počtu vagónikov nepripočítavajú, keďže musíš nájsť najdlhšiu možnú trať, nie najväčší počet spojených vagónikov.

18.3.2010 10:36:25

....
Děkuji moc za rychlé odpovědi.
Nenapadlo mne, že můžu získat třeba dvě lokomotivy, ale vlastně je to logické, protože to není nijak kontrolovatelné (teda jen férovostí). Jak říkám, stačí nakopnout :)
Nejdelší trať, jsem si myslel (a hráli jsme) správně, ale jistotu jsem neměl.

takže díky, moc mi to pomohlo ;)




18.3.2010 10:51:37

nedodělané tratě
Já se taky optám: protihráč spojuje třeba města Los Angeles a San Francisco. Z nějakého nepochopitelného důvodu města nespojí, můžu jako hráč na tahu mu tam vpálit vagonek? (samozřejmě pokud mám barvu) Pokud ano (v pravidlech není o tomto zmínka) můžu tedy si „načnout“ vícero tratí…

20.4.2011 16:21:02

brko
není možné, bo nemůžeš nikdy mít nedokončenou trať mezi městy...toto není Railroad Tycoon ani tam to nejde...
zminku tedy v pravidleš nenajdeš, bo pravidla praví jasně, že musis mít vždy tolik karet stejné barvy, kolik je jich potřeba na celou trať...

ale zkuste to jako house rule...haha

20.4.2011 17:29:04

ocasek
kua ty seš všude chalane ostravsky...

20.4.2011 21:54:50

Česká pravidla
Nemáte prosím někdo sken originálních pravidel? Chtěl bych udělat brožuru s pravidly všech základních verzí + mapová rozšíření. Děkuji

19.12.2019 17:47:15

cz
Mám udělaný sešit komplet Ticket to Ride z překladů tady ze ZH,dávno před tím než vyšla přeložená cz edice.
Mám pocit ,že v cz edici je jen jiný "stupidní " název.

19.12.2019 19:15:41

Vybíráme z Bazaru

Divukraj
Divukraj
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas