nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jantaris

Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Czech Board Games
Autoři: Zbyněk Vrána
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V dávných časech středověku v jednom velkém městě zvaném Jantaris spolu soupeří obchodní cechy o nejvýhodnější postavení na trhu....

Hráči v této obchodní strategii představují cechmistry menších obchodních cechů, kteří se snaží zvyšováním bodů prestiže převzít kontrolu nad městským trhem.

Jantaris probíhá na tahy a tah aktivního hráče má čtyři fáze:
  • V první fázi se hráč rozhoduje mezi návštěvou trhu (bere si žetony zboží), cechovního domu (umisťuje obchodníky), nebo bazaru (zde probíhá dražba předmětů).
  • Druhé fáze se účastní všichni hráči volbou karet diplomacie, díky kterým mohou hráči například získat zboží k dalšímu prodeji. Zajímavostí je, že čím více hráčů tajně zvolí stejnou kartu, tím menší přínos pro ně tato karta má (může tedy být výhodné vybrat si kartu, kterou ostatní pravděpodobně nezvolí).
  • Ve třetí fázi, pokud jsou splněny podmínky, se hráč účastní velkého trhu, na kterém prodává své zboží a získává za ně body prestiže.
  • Ve čtvrté fázi se provádí kontrola ovládání trhu, kde se rovněž dají získat body prestiže. Ty se dají rovněž získat již dříve zmiňovanou dražbou předmětů.
Hra končí v okamžiku, kdy má některý z hráčů 12 nebo více bodů prestiže.

Autor: The Hammer

Vybíráme z aukcí

Nemesis Lockdown Pledge Sundrop (Kickstarter)
Nemesis Lockdown Pledge Sundrop (Kickstarter)
Akt. cena: 4990 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>