Jambo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Filosofia Editions
Kosmos
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výroba hry

Čau, rád bych si zahrál tuto hru, ale nemůžu ji už sehnat v žádném obchodě, či v bazaru. Napadlo mne, jestli by mi někdo nepomohl s výrobou ;)
27.11.2015 12:54:12

Pomohl ti někdo?

Také bych si ho rád vyrobil.

9.9.2019 18:58:22

Bazar
Včera jsem dal velký komplet hry Jambo do bazaru.

9.9.2019 23:18:37

v němčině
Věčná škoda že obě rozšíření byly vydány jen v německém jazyku.

Na netu se povaluje naskenovaná verze hry v *.pdf, kompletně v ruštině, musel by si někdo dát práci to přeložit do cz.

MINDOK by mohl vydat soubornou verzi včetně rozšíření, dobrých dvojkovek ke kafi je málo jak šafránu.

10.9.2019 09:46:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Já mám obě v angličtině a tuším jsem je koupil na Planetě her, ale tak před 7-8 lety...

10.9.2019 17:24:10

rozšíření
A to rozšíření má stejné ruby jako česká verze ? Dají se dohromady zkombinovat ?

11.9.2019 11:27:38

Úderník
U nás to dohromady hrajem celou dobu. Takhle - když si ty karty z cz verze a eng rozšíření položíš za dobrého světla vedle sebe, určitý rozdíl v odstínu tam najdeš, ale při hře a umělém světle nemáš nárok ;-) Jen mít parťáka, co mu nevadí cizí nápisy...

Navíc já mám zkombinované i Dobyvatele vesmíru s eng rozšířeními a tam je na rubu jiný název hry a vůbec to nevadí - k čemu je ti dobrá znalost, že další karta je z rozšíření nebo ze základu, když jich je tam od každého 180? To by nedal ani Rainman ;-)

11.9.2019 12:38:38

Rozšíření
Čas od času tady Tangram pořádá hromadný tisk karet v "profi" provedení. Bral jsem od něj obě dvě rozšíření k Jambu. Obě jsou v češtině. Tudíž předpokládám, že soubory k tisku vlastnit bude.

19.9.2019 12:14:01

....
Ale to se vám asi bije se základními kartami z krabice ne ? Nebo ty rozšíření se hrají jako samostatný balík ?


19.9.2019 15:58:27

Úderník

Proč by se to mělo bít? Každé rozšíření má svoje pravidla. Pokud přidáváš to první, tak tím nahrazuješ karty ze základu, aby to bylo vyvážené. A to druhé rozšíření je libovolně kombinovatelné jak se základem tak s prvním rozšířením.

19.9.2019 17:37:04

ruby
To tištěné od Tangrama bude mít asi jinak barevné ruby a jiný papír, ne ? To pak poznám kdy tahám kartu ze zájkadu a kdy z rozšíření..

Takže když tištěné tak asi základ + obě rozšíření což je mrtě karet

19.9.2019 19:35:36

Úderník
Materiál mi přijde stejný jako základní hra, působí to jako tenký plast nebo je to nějaká spešl úprava takže materiálem rozeznat nijak moc nejdou, tvar je identický. Při hoodně detailním pohledu fakt v dobrém světle poznáš mírný rozdíl v tónu na rubech. Ale jak psal Bacil, nemáš šanci poznat v tom množství karet, co si zrovna vytáhneš.
Minimálně u nás doma to nikdo při hře neřešil. A to hrajem neobalenými kartami. Pokud by byly v obalech, tak už to nepoznáš.
Kdybych byl ultra blázen, tak to dám do obalů s neprůhledným zadkem nebo k tomu vytisknu a vložím jedno pozadí identický. Ale neměl jsem tu potřebu. Tangram to nechal dělat někde v tiskárně, takže úprava je profi.

19.9.2019 20:33:52 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Tangram
mam origo zaklad a rozsirka od Tangrama...

Kdyz to zkoumas, tak poznas podle rubu co je co, ale na hratelnost to nema vliv. Balik je opravdu velikej.

A karty od Tangrama jsou fakt profi, takze doporucuju vsema deseti.

20.9.2019 08:03:35

tisk
Podklady mám a tisk je v plánu v brzké době. Takže je možnost se přidat.

Pro zajímavost - ani originál karty nemají barevně shodný rub a jdou poznat.
Ale jsou to dva velké balíky karet a pokud je smícháte se základní hrou, nikdy nikdo nepozná, co právě držíte v ruce, takže je to jedno, že jsou karty jinak zpracované.

20.9.2019 10:16:32

jps

rozšíření Jambo
Ahoj,
jestli budeš tisknout, tak bych se rád přidal

20.9.2019 10:53:41

rozšíření
Také se připojuji k dotisku obou rozšíření, pokud je to možné.

20.9.2019 11:00:46

Výroba hry
Hra se již neprodává a cz rozšíření nejsou.
Pokud má tedy někdo zájem o materiály k samovýrobě kompletní verze Jamba (základ + rozšíření 1 + rozšíření 2 + žetony), nechť se mi ozve via SZ.

20.9.2019 16:08:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Indicavia
nahoďte i další hry, bylo by dobré udělat sekci kompletní skeny her. Usnadnilo by to hledání. Pka nahodíme skeny knížek a kopie filmů.

20.9.2019 16:58:35

Big Lebowski
Tak v první řadě tady šlo o věc, která se a) už neprodává a za b) rozšíření v češtině nevyšly
A kolik je tady na ZH v sekci ke stažení věcí, které nabízejí karty v grafice? Plno.
To je tak, když chceš někomu vyjít vstříc..
Zvláštní, že teda tisk v tiskárně je oukej.

20.9.2019 17:33:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

neznáma planeta
neznáma planeta
Akt. cena: 55 €
Končí za: 8 dnů

Offcanvas