Jambo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Filosofia Editions
Kosmos
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozsireni

Tak mam zpravu z Mindoku, ze rozsireni k Jambu velmi pravdepodobne v cestine nevyjde. Coz je dost skoda, protoze je velmi pekne. Aspon to prvni druhe jsem netestoval... Duvodem je kombinace vysoke ceny za par karet a toho, ze se Jambo na ceskem trhu nechytlo tak, jak se cekalo. Skoda toho, ja osobne ho treba povazuji za jednu z nejhezcich her pro dva vubec.
Navic je tu trochu problem kombinace ceskeho zakladu a anglickeho rozsireni. Ja mam oboji v anglictine, ale barvy rozsireni a zakladu v kombinaci jazyku jsou pry rozlisitelne...:(
11.1.2010 11:37:02

velká škoda
souhlasím, jedna z NEJHEZČÍCH her pro dva. U mě v oblíbennosti taky hodně vysoko...tak mě mrzí, že rozšíření nebude česky...
A s tou oblíbeností...do svého dračákovsko-herního miniklubu jsem pořídil Jambo už dříve, ale děcka (příležitostní hráči) ho nechtějí hrát, protože se jim nechce učit pravidla....Dominion by hráli furt, protože se nemusí nic učit...

11.1.2010 11:48:08

Nevím čím to je, taky se u nás Jambo moc nechytá. Možná je to tím omezením dvou hráčů. Prostě vždy raději sáhneme po jiné hře. Např Dominion nebo Ztracená Města tohle nemají.

Rozšíření bych sice koupil, ale asi jen sám pro sebe ze sběratelských důvodů. Pozice MindOKu je pochopitelná i když pro mne jako hráče nepříznivá. Jdu držet minutu ticha za toto nenarozené české rozšíření.

11.1.2010 11:57:50

Jambo
je pro mě jedna z nejhorších a nejnudnějších her co jsem hrál.

11.1.2010 12:00:07

prodejnost
Dleho mého je Jambo ideální nenáročná hra pro manžele/partnery. A co se týče prodeje, tak na Aukru se po Jambu vždycky jen zapráší.

11.1.2010 12:44:05

škoda
Také tuto zprávu příliš nevítám. Jambo nás baví, jde o jednoduchou a rychlou hru, která má dle mě velice zajímavý systém. Ano, někoho nemusí bavit jednou akcí nakoupit zboží a hned v tom druhém jej zase vracet zpět a brát penízky, ale pro mě je to jedna z těch určitě lepších her, které lze koupit.
Pro mě velká škoda, že nevyjde.

11.1.2010 13:31:05

husak
Nechci byt hnidopich, ale zrovna Ztraceny mesta jsou taky pro dva;)

11.1.2010 14:10:18

DD

zklamani
Tak tohle je pro mne velke zklamani, protoze kdyby jsem to vedel tak uz jsem si rozsireni davno poridil v originalnim jazyce.
Snad ten ruznej rub karet nebude tak velkou vadou pri hrani.
Kazdopadne mne to utvrzuje v tom ze hry, ktere mohou mit nejaka rozsireni je lepsi rovnou od zacatku vlastnit v anglictine a ceskym verzim se vyhybat. Takhle budu mit zase jazykovy gulas.

11.1.2010 14:35:49

DD
Přesně ten pocit jsem taky nabyl. Přispělo k tomu hlavně odložení rozšíření Dobyvatelů vesmíru na neurčito. Tam už jsem začal kombinovat český základ s anglickým rozšířením, stejně tak u Dominionu. Příště nebudu čekat na české verze, ale budu si rovnou pořizovat originály. Jambo mám rád (a hlavně přítelkyně), takže anglická verze nebude naškodu, když tu čtu ty pozitivní ohlasy.

11.1.2010 15:11:52

:(
Pane jo.. a to jsem doufal, že se roz. brzo dočkám.. No škoda.. Jambo, jak tu všichni píšou krom jednoho! :D , je pěkná hra pro dva. A plně souhlasím, že hry s roz. kupovat v AJ. Jednak to bude vždy ladit a pak to budu mít dřív doma. :)
Jinak, díky za zprávu.. ač smutnou..

11.1.2010 16:09:07

to SSZGSA
Tak abych se přidal k Husakovi, nás s přítulkyní Jambo taky vůbec nechytlo. Podivná grafika, nepříliš zajímavé téma a zvláštní herní princip. Ne, díky, tohle fakt nemusím.

11.1.2010 16:14:44

Ad nerozsireni
No ja verim tomu, ze by jak Mindok, tak Albi do rozsireni sly, pokud by to bylo jen trochu mozne. Z Dobyvatelu je v podstate lezak, Jambo proste neprorazilo. Coz me osobne prekvapilo, bo jsme na ceske pomery prodali Jamb dost a s rozsirenim v cestine jsem doted tak nejak pocital (mel jsem za to, ze informace o nem dokonce nekde probleskla).

11.1.2010 16:18:58

To Merlin
No.. právě, že grafika je opravdu parádní. :) Rozhodně lepší grafika než karetní osadníci. A herní mech. mi přijde v pohodě.

11.1.2010 18:50:35

grafika
Přesně tak, právě grafika mě přesvědčila, abych hru koupil. Teprve potom jsem studoval pravidla.

11.1.2010 18:55:21

souhlasím
mě taky grafika přesvědčila, ale herní mechanismus kromě první hry, kdy jsem byl mírně omámen grafikou a něčím novým, už ne :)

11.1.2010 19:04:38

genialni
Ja teda Jambo povazuju za nejlepsi hru pro dva, co jsem zatim hral, ale proti gustu...

11.1.2010 19:23:18

Nádhera
To je to co mě napadlo když sem poprvé vyděl tuto hru ve skutečnosti. Grafika navozuje příjemnou atmosféru a herně to není taky tak špatný, je tam sice víc náhody, ale když ve dvou jeden furt vyhrává, tak můžete taky přijít o často jediného spoluhráče.

11.1.2010 19:43:52

Škoda
toho rozšíření že nevyjde, jako většina musím říct, že jde o jednu z nejlepších her pro dva. Ale chápu, že se jim do rozšíření nechce, mi si taky zahrajeme raději hru pro více hráčů jako třeba Dominion. Co se týče Dobyvatelů vesmíru tak to u nás vůbec nezabodovalo. A taky kupuji hry pokud možno v originálu. Odpadá čekání na lokalizaci a s tím i možnost, že se lokalizace ani nemusí dostavit a skoro vždy jsou v českém překladu nejasnosti a chyby. A nemyslím gramatické.

11.1.2010 20:48:52

Lokalizace
Moc na to že raději kupujete originály neupozorňujte, nebo si to vydavatelé začnou rozmýšlet a já si zahraju o polovinu her míň :)

11.1.2010 21:14:21

Jouda
Možná budu trochu hnusnej a někdo mě ukamenuje, ale ať překládají buď všechno (nebo skoro všechno) anebo raději nic. Viz. WoW - hrůza, pokud se prodá 500 - 1000 kusů bude i rozšíření v češtině. Už vidím jak si děcka na kroužek budou s sebou brát slovníky.

11.1.2010 21:23:02

to Adalpo
Víš, oni ty překlady nedělají kvůli tvejm dobrejm očím, ale hádej kvůli čemu??? Takže tvoje připomínka je fakt dost mimo mísu ...

11.1.2010 21:43:47

To Merlin
No, na jednu stranu musím s Adalpo souhlasit. Jestli se rozhodnou přeložit tak velkou hru jako je WoW tak by měli být rozhodnuti přeložit vše.Nic ve zlém ale představa míchání roz. do přeložené hry je děsivá.. :)

11.1.2010 21:56:25

to SSZGSA
A proč by to dělali, kdyby na tom prodělali? Koupíš si případnej neprodanej náklad?

To je stejně prdel, místo abys byl rád, že se vydá taková obrovská hra v češtině, tak nadáváš, že když nejsou rovnou všechna rozšíření v CZ, ať to radši nevydávaj vůbec...

11.1.2010 22:05:14

SSZGSA
Asi nepodnikáš, že? Jinak bys tušil, že každé rozhodnutí přináší jistotu utracených peněz (překlad, tisk, aut.práva) a nejistotu zisku (když se toho prodá tolik aby se na uvedené náklady vydělalo).

Jestliže se Jamba nebo WoWka prodalo málo, pak by se českých rozšíření prodalo ještě podstatně míň. Ne všichni majitelé základu si rozšíření pořídí. A rozhodně si nikdo nepořídí rozšířko bez základu. :-)

Takže zasponzoruj ty náklady a určitě ti rozšíření rádi vydají. A deset lidí tady ti vřele poděkuje. No možná i 15. :-)

11.1.2010 22:27:38

oprava
mělo to být spíš Adalpovi, sorry.

11.1.2010 22:28:44

ad Husak a Merlin
Je to boj s větrnými mlýny neustále někomu vysvětlovat věc, která by mohla každého napadnout hned. Já už jsem to v herních diskuzích dělal taky mnohokrát ohledně nespokojenosti fandů s těma nelokalizovanýma rozšířeníma a je to furt dokola a lidi nejsou schopni pochopit, že vydavatelské firmy nejsou charitativní organizace podporující malý okruh herních fandů.

11.1.2010 23:03:54

Vybíráme z Bazaru

Krycí jména
Krycí jména
Akt. cena: 277 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas