nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jagged Alliance - The Board Game

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Underground Games GbR
Autoři: Jan Wagner
Marko Jelen
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ostrovní státeček Arulco trpí pod tvrdou rukou diktátorky Deiranny. Místní odboj nemá šanci na úspěch bez pomoci zvenčí. Tato pomoc se objeví v podobě bandy žoldáků, které najal a poslal syn původního krále země. Uspějí tito žoldáci s pomocí místních, nebo je jejich mise odsouzena k neúspěchu?

Ve hře Jagged Alliance - The Board Game každý z hráčů představuje žoldáka bojujícího proti silám diktátora. Jejich cílem je probojovat se sérií scénářů, které vyústí až v zabití diktátora v hlavním městě. Během toho budou nakupovat a nalézat nové vybavení, rekrutovat místní odboj, čelit protiútokům diktátorských sil...

Příprava hry:

Každý hráč si zvolí žoldáka, za kterého bude hrát. Rozdělí si několik karet počáteční výbavy. Podle sešitu scénářů si hráči rozestaví mapové díly a umístí na ně karty setkání/nepřátel (čím důležitější oblast, tím silnější protivníci). Hráči si vyberou diktátora, kterému budou čelit (dle pc předlohy je takřka povinnost začat první hru proti Deiranně) a nachystají jeho kartu, případně kartu jeho pobočníka.

Průběh hry:

Každý scénář se skládá ze série kol, které mají následující fáze. Při těch se postupně aktivují všichni hráči (a po každém hráči i nepřátelé) a na závěr dojde k aktivaci diktátora:

  • fáze hráče: je možné se pohnout, střílet, používat předměty... tyto akce jsou limitovány čistě vaší staminou.
    Dále lze použít speciální akci: léčení, povzbuzování (zvýšíte ostatním staminu), umístění rebela k bránění sektoru, skupinový pohyb, oprava předmětu a další. Zde má každý hráč k dispozici pouze jednu v každém kole.
  • fáze nepřátel: nepřátelé se chovají podle pokynu na své kartě, nejčastěji se pohnou a zaútočí.
  • fáze diktátora: postupně narůstá jeho vztek, posílá protiútoky, ale v noci spí a je neškodný.

Mezi jednotlivými scénáři hráči obchodují a získávají peníze a rebely z již dobytých území.

Konec hry:

Jednotlivé scénáře končí splněním jejich cílů. Celá kampaň končí zabitím diktátora. Pokud dojde v průběhu scénáře k eliminaci všech hráčů, scénář končí neúspěchem: zabití spojenci jsou mrtví, hráčům zůstavají peníze, rebelové i vybavení a mohou se o splnění scénáře pokusit znovu.

Autor: martingecko

Rozšíření hry (1)

Jagged Alliance - The Board Game - Underground (2019)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 4 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)