nepřihlášený

přihlásit

registrovat

JAB: Realtime Boxing

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Tasty Minstrel Games
Autoři: Gavan Brown
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Popis hry

Jab je rychlá karetní strategická hra od Gavana Browna, která simuluje zápolení 2 boxerů v ringu. Hra neprobíhá na tahy, ale používá originální machanismus hraní karet v reálném čase. Hráč se snaží, stejně jako v živém boxu, svého protivníka buď knockoutovat nebo zvítězit na body od rozhodčích. Rychlost není v této hře nejdůležitějším faktorem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Každý herní styl zde má své výhody, ale i slabiny, ostatně stejně jako v reálném boxu.

Obsah balení:

1 pravidla 
50 karet úderů
1 clinch / knockout karta
9 kombo karet
5 karet protiúderů
1 Ding! karta
6 karet boxerů
10 žetonů zdraví / vítězství

Příprava hry

Hráči připraví herní pole dle pravidel a každý si vezme svých 25 karet úderů a 5 žetonů zdraví. Jakmile je vše připraveno, každý z hráčů zamíchá svůj balík úderů a odhadem ho rozdělí na 2 menší balíčky, které položí lícem dolů na vyznačené místo. Tyto 2 balíčky reprezentují zásobárny úderů pro každou z boxerových rukou.

Průběh hry

Hráči odstartují kolo tím, že lehce klepnou sevřenými pěstmi navzájem o sebe. Poté každý otočí své 2 připravené balíčky úderů lícem nahoru a zápas začíná. Hra neprobíhá na kola, ale tak, že každý hráč postupně bere vrchní karty ze svých 2 hromádek úderů (levá ruka levý balík, pravá ruka pravý balík) a přikládá je na hromádky reprezentující protivníkovo tělo (hlava, levá část trupu, pravá část trupu). Hráči mohou používat blok a vykrývat tak protivníkovi rány, mohou provádět velké rány tzv. "Heymakery", které soupeře připraví o 2 žetony zdraví. K dispozici jsou i protiúdery, které protivnkovi vezmou jen 1 žeton zdraví, ale rozhodčí je na konci kola ještě ocení body.

Bystří hráči mohou také využít výhodné možnosti komb. V případě, že hráč přišel o své žetony zdraví a hrozí mu tak KO, může využít možnosti zaháknout (zaclinchovat) se do soupeře a nabrat tak cenné zdraví. Kolo končí, jakmile oba hráči vyčerpají všechny své karty úderů nebo pokud jeden z hráčů dostal KO, čímž pro něj hra končí. Pokud nedošlo na KO, zakryje na konci kola každý hráč jednu ze svých 3 hromádek znázorňující tělo jeho boxera a protivník si vybere jednu ze dvou zbylých hromádek. V takto vybraných hromádkách se spočítají body, odečtou se případné bloky a hráč, který získal více bodů vyhrává kolo. Poté se vše připraví na nové kolo, jen počet zbylých životů se přenáší do nového kola.

Konec hry

Hra končí ve chvíli, kdy jeden z boxerů dostane KO nebo když některý z hráčů vyhraje 3 kola na body.

Autor: Odulin

Vybíráme z aukcí

ZNÁŠ MĚ?
ZNÁŠ MĚ?
Akt. cena: 269 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>