Iwari - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy, Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: GateOnGames
ThunderGryph Games
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké to tedy vlastně je?
28.4.2021 08:46:00

Je to... brutální. Alespoň takový jsem měl dojem. Každým tahem jdeš někomu po krku a rozhodně to nejde hrát "mírumilovně". Takže bych to určitě doporučil fanouškům silně škodících her. Ten systém se ale jako celek určitě povedl, pravidla jsou snadná, ale vždy nabízí komplexní možnosti. Je to přesně ten typ hry, kde "chceš dělat vše, ale nemáš na to dost času". Hodně se mi taky líbilo, jak se distribuují body při obsazování území, kdy pojistit si první místo může být dost drahé a vlastně se vyplatí hrát na druhou pozici apod. A samozřejmě zpracování celé hry je fenomenální.
---
Time Slug Studio

28.4.2021 09:44:07

... a přeložil by někdo pravidla? Stačí texťák, do grafiky bych to hodil sám. Pro někoho, kdo to má nahrané by to nemělo být těžké.

29.4.2021 22:07:18

je tu někdo kdo hrál Iwari i Ethnos? jaké jsou hlavní klady a zápory obou her? díky za odpověď 

3.5.2021 22:12:39

@zobrazovatel: #Ethnos je snazší, svižnější a méně konfliktní. Stále je to area control, ale svou akcí zpravidla nezablokuješ soupeře, což se v Iwari děje často. 

Iwari je určitě mnohem hezčí a obecně ten vizuál považuju za hlavní překážku Ethnosu, kterej má jinak naprosto fantastickou mechaniku sbírání karet, vytváření sad a zahazování zbytku ruky tak, aby si ji ostatní mohli rozebrat. Zatímco v Iwari se děsíš každého tahu soupeře, v Ethnosu se nemůžeš dočkat, co za poklady ti to přinese. 

---
Time Slug Studio

4.5.2021 08:14:24

@Bedikk díky za odpověď. Ethnos je v naší skupině dost populární, ale mě osobně baví až když se sejdeme aspoň v 5. Zároveň se mi líbí, že i v 6 se poměrně rychle odehraje. 

Iwari mě láká svým zpracováním a taky tím, že jak je více škodící, tak bude asi více zábavný ve 2, 3 a 4 hráčích. No budu se muset nějak rozhodnout jestli potřebuju další area control hru :D 

4.5.2021 11:12:38

Ahoj, všiml jsem si, že na BGA je Iwari v beta verzi. Takže lze si vyzkoušet.

4.5.2021 18:38:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsem aktualizoval pravidla, zatím čeká na schválení. Přeci jen se objevilo pár chybek. 

14.5.2021 06:42:56

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí
Vysoké napětí
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas