Svět divů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Frédéric Guérard
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vs. 7 divů

Vyplatí se mít obě? Jak moc je rozdílná oproti 7 divům? Nebo je snad i lepší? :)

Díky
4.11.2020 08:47:49

Vs 7 divu
Je urcite narocnejsi.
7 divu - light draft
Its a winderful world - narocnejsi draft

Podle nalady se oplati mit obe imho

4.11.2020 08:56:34

vs 7 divu
jenom bych upresnil ohledne te narocnosti z meho pohledu:
- It's a Wonderful World mi prijde jednodussi na vysvetleni a pochopeni toho, jak to cele funguje (pokud to budete vysvetlovat mene zkusenym hracum)
- IaWW je urcite narocnejsi na planovani pri draftu, 7 divu vas nuti budovat svuj engine postupne tim, jake karty jsou v kazdem veku, IaWW vam v tomto nechava volnost a u draftovanych karet se v kazdem kole rozhodujete, jestli je pouzit jako surovinu nebo stavet

obe hry mohou mit velky podil nahody v tom, ze vam v poslednim draftu prijdou / neprijdou karty, za ktere mate hodne bodu
IaWW ma drobnou vyhodu v tom, ze ty karty muzete ziskat uz v predchozich kolech
7 divu ma zase lepsi rozlozeni karet v mensim poctu hracu, protoze je jasne dane, se kteryma kartama se hraje, v IaWW se to nahodne bere z celeho baliku a muze se stat, ze karty, ktere potrebujete, vubec nemusi prijit do hry

7 divu je hra, ktera se da mnohem lepe "naucit", kdyz vite, co je tam za karty a jak se retezi - tzn. pokud hraje nekdo, kdo tu hru dobre zna, proti nekomu, kdo ji moc nezna, s prehledem vyhraje

7 divu zabere o trochu vic mista na stole

A mam obe a obe si je planuju nechat. Osobne mam radsi IaWW.

4.11.2020 12:33:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Shaddy
Úplně skvěle rozebráno, díky moc!

4.11.2020 12:41:48

Dostatečně odlišné
Jen k tomu doplním, že mít obě má smysl i proto, že jsou dostatečně odlišné. A kdybych si měl nechat jen jednu, tak bych nevěděl kterou. IaWW je komplexnější, víc na přemýšlení, ale 7W je zase víc o interakci a přístupnější pro děti.

6.11.2020 21:54:38 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mě se líbí mnohem víc 7 divů. Já bych si vybral to.

7.11.2020 11:05:28

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven - Zapomenuté kruhy nové, ve fólii
Gloomhaven - Zapomenuté kruhy nové, ve fólii
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas