Svět divů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Frédéric Guérard
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Oblíbená sekce. Navíc v tlaku před novou KS kampaní, ve které bude reprint hry + nová expanze.

Nová KS startuje 28.1.2020

Už jste nekdo hrál? Mohli byste shrnout dojmy? Ideálně, pokud někdo zkoušel solo mód.
17.1.2020 14:44:41

dojmy
Hrál jsem zatím tak 5-6x.
A nakonec jsem velmi spokojený a v podstatě jsem dostal to co jsem chtěl (dovezeno z Essenu).
Hra má naprosto jasná, minimalistická pravidla a opravdu velmi svižný průběh , hráči hrají po draftu v podstatě najednou, takže hra opravdu "sviští". Kombení a rozhodování je dost a dost. Grafika je přehledná a sedí k civilizačnímu námětu. Další plus je že se dá hrát ve 2 - 5 a každý počet je stejně dobrý .
Mínusem může být, že jde v podstatě nakonec jen o posunování kostiček na karty v abstraktnějším hávu, které končí dřív než se stačíte pořádně rozjet. Ale to je nakonec i spousta jiných her....
Musím říct že zatím se setkala v každé skupině s nadšením a z draftovacích her co jsem poslední dobou hrál (např Obludárium, 7 divů, Dungeon Draft) mě nakonec momentálně baví nejvíc.

17.1.2020 17:57:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje dojmy
Trochu jsem se rozepsal o našich dojmech s KS edicí ...

http://www.deskozrout.cz/topic/8756-dojmy-z-prvnich-partii/

17.1.2020 21:59:14

u mňa najlepšia draftovacia hra
Ja som od tejto hry veľa nečakal. Mechanizmy sú veľmi jednoduché - nadraftuj 7 kariet, a potom buď začni stavať alebo odhoď kartu ako surovinu. A potom produkčná fáza toho, čo už je postavené. Myslel som, že to bude jednoduchá draftovačka do klubu.

Lenže ono to funguje tak dokonale, že je to v podstate čistý nefalšovaný draft, ako si ho pamätám ešte z čias, keď som chvíľu hrával Magic. V draftovacej fáze ešte nie je vôbec jasné, ako použijem karty, ktoré draftujem. Možno mi nepríde karta, ktorú som nechal ísť ďalej a dúfam, že sa vráti. Možno príde karta, ktorá mi môže zmeniť stratégiu uprostred hry, a teraz čo - nechať ju ísť ďalej, alebo zmeniť stratégiu? Ostatní hráči nevedia, čo si nechávam, lebo to všetko uvidia až na konci fázy. Nič sa nevykladá v priebehu draftu, ako je to u 7 divov sveta a podobných hier. Všetko krásne až na konci, takže aj ja si musím držať v hlave predstavu o tom, čo chcem vlastne nadraftovať a ako mi má fungovať celá moja skladba kariet dohromady. Skrátka nádhera!

Hrá sa rovnako dobre v každom počte hráčov, rovnako rýchlo, a výborne to naberá na obrátkach ku koncu hry.

Za mňa je to momentálne najlepšia draftovacia hra, a rovnako sa na to dívali všetci, ktorí zatiaľ so mnou hrali. Väčšina hneď chcela hrať znova, a počas hry boli úplne vtiahnutí do hry. Nádherný zážitok, no a kampaň k tomu už je len čerešnička na torte. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

17.1.2020 22:16:31

...
Netrpí hra problémem u přemýšlivých hráčů s prodlužováním? Dosta to hrizí u her, kde si nadraftuju a pak teprve řeším, co budu dělat

22.1.2020 15:34:11

IN

re
tady je to poměrně elegantně vyřešeno tím, že po draftu hrají všichni najednou. Ano, někomu to mlže trvat déle, ale tak nějak to neruší.
----------------------
Majitel liščí krabice

22.1.2020 15:55:57

Je to super
Prirovnani k mixu 7wonders a splendoru je trefne. Je to opravdu jako byste tyto dve hry dali do kotliku a pridali salek steroidu :).
Hra je ve sve podstate jednoducha a svizna. Nejtezsi je si v hlave usporadat co kdy a v jakem poradi postavit, tak aby budovy co nejdrive produkovaly. Hraje se pouze 4 kola, takze moc chyb hra neodpousti.

Hrali jsme neco pres hodku v 5 hracich. Ale byla to prvni hra s vysvetlovanim. Kdyz hraci poznaji pravidla a karty, tak do hodky v pohode odehrane.

24.7.2020 11:18:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle
Možná jsi to myslel jinak, ale jen upozorním, že ostatní vidí, jaké karty si necháváš - jen neví, co s nimi budeš dělat (jestli je postavíš, nebo zahodíš na suroviny)....

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

24.7.2020 12:08:02

ruy

..vobec som nepochopil, ten hype okolo tejto hry
..urobene to je graficky pekne, a tu by som asi aj skoncil, uplne zbytocne velke karty, co sa nedaju "normalne" zamiesat
..je uplne jedno co je na obrazkoch, ako vyzeraju suroviny, ci nejake frakcie - je to obycajna sucha pravdepodobnostna matematika
..ziadna interakcia, ziadna zabava, opatovne prepocitavanie prepocitaneho
..nadraftujem karty, ktore ale same o sebe vobec nic nemusia znamenat a tak nastava cakanie, ci mi k super karte dojde niekolko support kariet, ktore ked nepridu, a kedze je to kartovka, tak nemusia prist vobec, co ma v zavere za nasledok nejeden velky rozdiel v ziskanych bodoch
..kedze mi v hre “nieco chybalo”, isiel som do rozsirenia, no okrem prekombenych kariet zopar startovacich novych kariet. ktore imho boli vymyslene podla mna uz davno ked sa rodil zaklad a boli akoby odtrhnute z hry, len aby bola na trhu dalsia krabica a moznosti skorovat za uplne nelogicke kombinacie zetonov a farieb na kartach, hru pre mna z biedy nevytrhlo
..dlho, dlho som jej daval sancu, ale ani po cca 30 partiach som nezazil ani naznak pocitu, ktory nazov ponuka, ci uspokojiveho vitazstva
..vyhrat lebo superovi nedosli karty, je malo :)

24.7.2021 12:53:00

Tak žádná hra není pro každého, u nás doma je to oblíbený kousek. Hrál jsem sólo scénáře, máme rozšíření C&A, které hru posouvá o kus dál, odehráli jsme se ženou kampaň War or Peace a pořád se k tomu rádi vracíme. Vymyšlené to je dobře, je to svižné, partie rychlé a místo strategie musíš takticky uvažovat a měnit plány podle došlých karet. A ilustrace, ač téma tu při hraní nevnímáš, což mi vůbec nevadí, jsou za mě hodně povedené. Jinak engine building se vším všudy. I proto jsem na KS backnul IaWK.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

24.7.2021 16:48:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@ruy: přesně jak píše Jonash - žádná hra nesedne všem. I u nás doma je to ale velmi oblíbený kousek, o který si čas od času sama řekne i přítelkyně - nehráčka, resp. čistě domácí hráčka jednodušších her. I proto jsem kicknul dvojkově laděný Its a Wonderful Kingdom a dost se na něj doma těšíme. Za mě je to tedy velmi povedená hra.

24.7.2021 19:04:34

Mě baví ten fakt, že si někdo zahraje 30x (slovy třicetkrát) hru, která ho nebaví :D

24.7.2021 22:47:17

V té hře je mírná nevyváženost, a to že kdo má to město s bonusem kultury*3 (modrá) tak ostatní ho nesmí krmit boostovacími kartami, jinak je schopný s tím násobičem přejet ostatní

25.7.2021 08:53:00

@Úderník tak nejdůležitější obecně je hrát stranu B jednotlivých národů. Za prvé jsou některé národy extrémně přesílené a za druhé hraješ podle sebe (každý stejný start), ne že ti hra nadiktuje od začátku strategii, které se musíš držet. A pak ano, potom je to i dost o náhodě (jestli přijdou nebo nepřijdou karty).

Já mám odehráno 100+ her a je prostě boží.

25.7.2021 10:10:11

Jo, se stranou A jen úvodní hry, ať člověk zjistí možnosti, na co lze hrát (co brát, stavět a snadněji bodovat). Jinak od té doby 30+ her s béčkem, všichni jsou na tom stejně. A tím, že se karty draftují a posílají dál, to platí tuplem. Nejsou bodovací karty, ale jen výrobní? Jsme na tom oba (všichni) stejně (ve více než dvou jsem hrál jen 1 hru). Stejně jako když chodí víc bodovacích a nemáš pořádně z čeho stavět. Ale ve dvou lidech projdeš odhadem kolem 60-70 karet, takže možností máš dost. A určitě bych to hrál už jen s rozšířením, díky tomu je vždy co stavět/bodovat/kombit a dají se tam vymyslet parádní věci.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

25.7.2021 11:38:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

@Havelock 30x bol zhruba pocet zahrati RFTG, nez ma to bavit zacalo..
..no chcel som tomu dat sancu, proste :)

..asi kazdy mame tie svoje hranice niekde inde :)
 

26.7.2021 09:40:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@ruy To teda, dost obdivuhodné odhodlání. Mě když hra zklame napoprvé, tak jí dám druhou šanci, protože to beru, že jsem ji třeba nepochopil, nebo jsem udělal něco špatně v průběhu. Pokud ani druhá šance nezvrátila můj názor, pak už nemám chuť se s tím dál trápit/otravovat. Navíc je to podpořeno tím, že pokud ta hra nebaví moje kamarády napoprvé, tak už je napotřetí nepřemluvím ani stádem tažných volů.

26.7.2021 12:21:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock  Taky mi to přijde přinejmenším úsměvné, co píše… her jsou tisíce a trávit 30+ partií něčím, co mě nebaví, mi přijde jako děsná škoda - ztráta času a vůbec chuti hrát. Taky mě ideálně musí chytnout hned (IaWW jsem po první hře měl na 7/10, jakože dobrý, ale po vícero se to vyšplhalo na 9/10 a mezi mé nejoblíbenější deskovky), ale druhé šance dávám. Spíš se mi ale některá hra ohraje/přestane z nějakého důvodu bavit (to jsem měl po 3 partiích Rootu), než bych její kouzlo musel objevovat takovou strašnou dobu. Ono asi i když má člověk nějak nahráno a zná svůj vkus, tak dokáže poznat hned, zdali to je věc pro něj, či nikoliv…

26.7.2021 13:35:25

Vybíráme z Bazaru

The Witcher Old World Mounted Eredin Kickstarter
The Witcher Old World Mounted Eredin Kickstarter
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas