Svět divů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Frédéric Guérard
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ

Bude CZ verzia od Tlama games, teda lokalizované pravidlá, keďže hra je jazykovo nezávislá:
https://www.tlamagames.com/deskove-hry/it-s-a-wonderful-world-cz-en/
24.4.2020 19:30:34 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ
Já vám teda nevim, ale karty mají anglické názvy. To mi jako jazykově nezávislé nepřipadá. Sám s angličtinou problém nemám, ale co je tohle za lokalizaci? Pravidla se dají stáhnout tady už bezmála rok, ne? Kde je ta přidaná hodnota? Bude to aspoň výrazně levnější?
Skutečně jazykově nezávislé byly třeba Kyklády. To je to ok, i když tam teda tuplem nechápu důvod, ale třeba 7 wonders: duel (a myslím, že i původní neduelová verze) byť "jazykově nezávislé", tak názvy karet přeloženy jsou.
Díky za případné vysvětlení.

24.4.2020 19:45:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Podla mna to bude takto: zoberu sa anglicke krabice, strhne sa folia, vlozia sa ceske pravidla a prida sa ceska strana krabice, opat sa hra da folie. Tym padom ziadne tiskove okno na karty, cakanie na tlac, atd atd. Ci je to lokalizacia v pravom zmysle, nech si kazdy odpovie sam.

24.4.2020 20:45:59

od Tlamy fér
Tlama to nevydává jako plnohodnotnou lokalizaci, ale jako českou distribuci, viditelně upozorňuje - Pravidla jsou v češtině a angličtině. Herní materiál je jazykově nezávislý (kromě názvů karet) - na samotné hraní mají názvy nulový vliv a rozdíl ve výrobě asi zásadní - mě se to zdá v pohodě přístup...

24.4.2020 21:41:03

iwen
Diky, mas pravdu. To, ze se jedna o distribuci, je dulezite. Sice je to jen slovickareni, ale uz to napdosto chapu a v tom pripade svuj udiveny dotaz beru zpet. :)

24.4.2020 23:30:43

distribuce
to že to tlama bude distribuovať znamena čo?
viem čo je lokalizovanie hry le distribucia si nie som celkom isty,...
znamena to že ma vyhradne práva predavať hru na našom trhu?
alebo e hra bude u nas lacnejsia vdaka tlame?
alebo ešte nieco ine?

25.4.2020 07:33:27

podle mne
to znamená to, že se Tlama aktivně snaží na náš trh dostat další zajímavé hry, přidaná hodnota je, že máš kvalitně přeložená a vytištěná pravidla a jasnou informaci o tom,že se nejedná o plnohodnotnou lokalizaci... distribuci v tomto případě chápu tak, že Tlama deklaruje, že není vydavatel, ale nějakou přidanou hodnotu tam vloží... jejich hry se dají koupit i v jiných obchodech, ale proč nepodpořit přímo Tlamu...
mají na webu přímo sekci: Naše distrubuce - https://www.tlamagames.com/nase/

25.4.2020 07:56:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Lokalizace
Tak pokud vím, má Tlama tuhle politiku nastavenou už od začátku. Lokalizuje pravidla, lama karty a vloží český popisek na zadní stranu krabice. Jde o to, že jsou to obvkle hry, které na komponentech nemajížádný text nebo právě jen názvy karet (Escape plan, On Mars, Fuji Koro, Babylonia ap.). Za mě žádný problém, naopak je to lepší než si kupovat hru s tím, že musím najít a stáhnout CZ pravidla a utíkat do copy shopu. Myslím, že jediné věci, které toto vydavatelství lokalizovalo kompletně je série Západního království.

25.4.2020 11:47:26

Ahojte 👋 Trochu offtopic, ale až teraz sa mi dostala do merku táto hra a tak by som sa rád opýtal, že je asi úplne jedno, či pôjdem do ENG, alebo CZ verzie že? Nakoľko čo som sa tu na fóre dočítal, ide o jazykovo nezávyslú hru. Ďakujem za prípadnú rekaciu na otázku.

24.4.2023 18:04:33

Je jazykově nezávislá a pravidla v prvním rozšíření C&A nekorespondují s kartami (protože názvy karet základní hry jsou přeložené, ale karty v rozšíření ne - je to jen detail). Pak jsou dvě příběhová rozšíření a na ně už člověk potřebuje znát angličtinu, ale zase se vydávají v češtině. Na druhou stranu je dobré podpořit český překlad a pořídit si hru i s rozšířeními v češtině.

24.4.2023 20:07:03

@Newark Problém nie je podporiť CZ (čo aj robím), avšak hra nie je komletná viď. It's a Wonderful World - Corruption & Ascension, preto je otázka, či vziať všetko ENG, alebo CZ a riskovať, že Corruption sa bude biť s CZ, alebo to rozšírenie nekúpiť a dúfať v CZ preklad. Viem že detail, ale na detailoch záleží :)

25.4.2023 06:28:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatím vše je v cz.

25.4.2023 06:54:01

@černý vlk ale, Corruption & Ascension nie je :) alebo sa pletiem?

25.4.2023 07:41:31

Já to mám česky, myslím, že to bylo s krátkým odstupem od českého vydání základu.

25.4.2023 08:51:10

@černý vlk  taže krabica je ENG ale obsah je CZ? Zaujímavé, nikto som to nevidel takto predávať :-O 

25.4.2023 11:47:22

Měla by to být ENG krabice, ENG karty a česká pravidla. Ono komponentově je to jazykově nezávislé, jen prostě většinou nechceš ty karty míchat (i když kdo čte po pár hrách názvy karet v téhle hře?). Každopádně Tlama psala před nějakou dobou na discordu, že jakmile bude dotisk, vydají i Corruption komplet v češtině.

25.4.2023 11:56:59

@Edric  zaujímavé, tak potom podporím Tlamu z ich CZ edíciou a budem čakať na Corruption, aby to bolo v sete. Dík za info. (btw, nevedel som, že Tlama má discord)

25.4.2023 12:47:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Aha, to jsem si ani nevšiml, musím se doma podívat. Ale ve hře ty názvy karet nevnímám.

25.4.2023 12:47:36

@QuinterX oprava, bylo to na discordu Deskofobie u Tlamy :)

 

@černý vlk s tím naprosto souhlasím, tady se jede spíš mechanicky, než po nějakých názvech karet. Jinak je vše úplně stejné.

25.4.2023 13:48:09

@Edric Takže suma sumárum, je zakúpenie CZ verzie od Tlama úplne zbytočné (ak teda nechcem finančne podporiť vydavateľa). Dobre tomu rozumiem?

25.4.2023 17:38:51

Vybíráme z Bazaru

Too many bones base game
Too many bones base game
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas