Intrigue - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: intriky
Čeština: undefined
Vydavatelé: Amigo Spiele
FX Schmid
Gigamic
Mayfair Games
Autoři: Stefan Dorra
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když mi dáš pět tisíc dukátů, tvůj kněz získá dobře placené místo v mém zámku.“
- „A co takhle, že bych ti dal jen tři tisíce a slíbil na oplátku pozici pro tvého účetního?“

Intrigue je vyjednávací a blafovací hra, ve které se hráči snaží dostat své svěřence na co nejlépe placená místa u svých soupeřů a zároveň pomocí úplatků vydělat co nejvíce na těch, které přijmou oni.

Příprava hry:

Každý hráč dostane počáteční obnos peněz, karty, z nichž sestaví svůj zámek a osm svěřenců (po dvou lékařích, kněžích, vědcích a účetních). Vylosuje se začínající hráč a hra může začít.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích, kdy aktivní hráč odehraje celý svůj tah a poté se aktivním stane další hráč ve směru hodinových ručiček. Hraje se pět kompletních kol (tzn. každý hráč provede pět tahů). Tah hráče se skládá z těchto tří fází:

  1. Příjem: Hráč získá peníze rovné součtu platů na pozicích, kde má u soupeřů umístěné svěřence své barvy.
  2. Obsazení pozic ve svém zámku: Hráč postupně vyhodnotí všechny nabídky pracantů, které mu poslali soupeři. Nejprve ty, kteří nemají konkurenci – ty musí umístit do neobsazené pozice na zámku, je však na něm a protivníkovi, kterému „patří“ daný pracovník, aby dojednali, na kterou pozici bude pracovník umístěn. Oba si mohou slíbit co chtějí a na závěr majitel pracovníka musí veřejně předat aktivnímu hráči (majiteli zámku) úplatek v minimální výši 1000 dukátů. Aktivní hráč se poté rozhodne, kam pracovníka umístí, a nemusí při tom ctít žádnou uzavřenou dohodu. Následně se vyhodnocují situace, kdy se sejde víc pracovníků, kteří mají zájem o stejnou pozici (zaměstnání), příp. přišli nahradit stávajícího pracovníka. Ve všech případech musí každý zájemce o pozici předat alespoň minimální úplatek a hráč se rozhodne po vyslechnutí všech zájemců jednoho konkrétního povolání. Případní neúspěšní (nebo vyhození) pracovníci odcházejí do vyhnanství na ostrov a do konce hry se již nedají použít.
  3. Vyslání pracovníků: Hráč musí vyslat právě dva pracovníky ke konkurenci. Je jedno, zda mají stejné či různé povolání, nezáleží ani na tom, zda je hráč pošle oba do stejného zámku, nebo každého jinam.


Konec hry:

Po skončení pátého kola proběhne ještě jedno kolo hry, kdy však hráči již získají pouze příjem (fáze 1). Poté každý spočítá své peníze a vítězem se stává hráč, kterých jich má nejvíce.

 

Autor: Kew

Další názvy této společenské hry

  • Intrige

Vybíráme z Bazaru

Borderlands: Mr. Torgue a jeho aréna drsňáctví
Borderlands: Mr. Torgue a jeho aréna drsňáctví
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas