nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Infected

Počet hráčů: 5 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, intriky, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Bryan Sloan
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Umírání začalo v Sieně v květnu. Bylo to ukrutné a strašné. Téměř každému se zdálo, že musí oněmět při pohledu na tu bolest. A lidskému jazyku je nemožné vylíčit tu strašnou věc. A oběti umíraly téměř ihned. Otékaly pod pažemi a ve slabinách a padaly k zemi mrtvy během řeči. Otec opouštěl dítě, žena muže, jeden bratr druhého.  A tak mnoho lidí umíralo, že všichni věřili, že je to konec světa. A žádný lék či jiná ochrana nebyly k ničemu.

- Agnolo di Tuda, rok 1348 

Infected je rychlá, semi-kooperativní karetní hra se skrytými rolemi. Jeden z hráčů se tajně zhostí role morového doktora, který však roznáší nákazu dýmějového moru mezi ostatní. Jeho cílem je nakazit co nejvíce vesničanů, než bude odhalen. Vesničané se naopak snaží zachránit sami sebe i ostatní obyvatele a zjistit, kdo mezi nimi mor šíří dříve, než sami nákaze podlehnou.


Příprava hry:

Ve hře se nacházejí dva typy balíčků karet – karty pro vesničany a karty morového doktora. Každý z balíčků obsahuje deset karet. Každý hráč si náhodně jeden vybere a všichni se domluví, kdo bude začínat. Před tohoto hráče se umístí miniatura morového doktora. Každé kolo probíhá tak, že si hráči navzájem posílají karty ze svých balíčků:

Karty morového doktora:

 • Infected now: Hráč, který získá tuto kartu je okamžitě nakažen. V případě, že předtím nezískal vakcínu, která by jej na toto kolo ochránila, umírá.
 • Infected - 1 round delay: Hráč, který získá tuto kartu, je nakažen příští kolo.
 • Infected - 2 round delay: Hráč, který získá tuto kartu, je nakažen morem po následujících 2 kolech.
 • Safe card: Neutrální karta bez efektu.
 • Roll dice: Hráč, který získá tuto kartu, musí hodit kostkou, zda umírá nebo nákazu přežil.

Karty vesničanů:

 • Safe card: Neutrální karta.
 • Vaccinated now: Hráč, který kartu dostane, je na aktuální kolo chráněn před morem.
 • Vaccinated next round: Hráč, který kartu dostane, je chráněn před morem v následujícím kole.
 • Roll dice: Hráč, který získá tuto kartu, musí hodit kostkou, zda umírá nebo nákazu přežil – díky této kartě můžou hráči, kteří přežili nákazu, zabít morového doktora.

Speciální karty vesničanů:

 • Double dice: Hráč, který získá tuto kartu, musí hodit kostkou, zda umírá nebo nákazu přežil. Hráč hází dvakrát a pokud alespoň jednou padne na kostce symbol lebky, hráč umírá.
 • Contagious villager now: Hráč je okamžitě nakažen jiným hráčem. Morový doktor je vůči nákaze od jiného hráče imunní.
 • Contagious villager next round: Hráč, který získá tuto kartu, je nakažen příští kolo. Morový doktor je vůči nákaze od jiného hráče imunní.
 • Silent villager: Hráč, který má tuto kartu v původním balíčku nebo ji dostane od jiného hráče, nesmí nikdy hádat, kdo je morový doktor.

Poté, co si hráči předají karty, podívají se, jakou kartu získali a následně od prvního hráče hlásí , zda jsou zdraví nebo nakažení. Svůj stav označí žetonem, který mají před sebou. Hráči, kteří nebyli v žádném kole nakaženi nebo nevlastní kartu Silent villager, poté mohou hádat, kdo z nich je morový doktor. Pokud je tip správný, morový doktor je poražen. V případě, že je označení neoprávněné, je tipující nakažen. Miniatura doktora se posune k dalšímu hráči a začne další kolo.


Konec hry:

Hra končí výhrou morového doktora v případě, že ve hře zbyde jen on a další dva hráči. Vesničané zvítězí v případě, že někdo z nenakažených odhalí morového doktora nebo jej zabijí kartou „Roll dice“.


Hra se dá s dalším balením rozšířit až na hru 12 hráčů. Ve hře jsou tak dva moroví doktoři a předem se domluví, zda o sobě budou navzájem vědět nebo zůstanou skrytí.

Autor: Pandasaddor