nepřihlášený

přihlásit

registrovat

In the Name of Odin

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština:
Vydavatelé: NSKN Games
Autoři: Krzysztof Zięba
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Starý jarl se odebral do Valhally, a protože odešel bez dědiců, otevírá se před tebou možnost získat jeho trůn. Vybuduj vlastní vesnici, shromáždi vikingy, najmi slavné válečníky, a vypluj na svých dlouhých lodích za bohatstvím a slávou.

In the Name of Odin je strategická hra pro 2-5 hráčů. Hraním akčních karet a utrácením symbolů na nich hráči budují vesnici, najímají posádku a slavné hrdiny, staví lodě a podnikají nájezdy.


Příprava hry:

Připraví se hrací deska s nabídkou akčních karet, budov, vikingů, hrdinů, lodí a nájezdů. Počet dostupných nájezdů ve hře je 8-14 (podle počtu hráčů). Každý hráč dostane desku vesnice a 6 akčních karet. Deska vesnice obsahuje pozice pro 5 budov, hrdinu, dlouhou loď a vikingy.


Průběh hry:

Hra se hraje na kola, přičemž kolo hráče má dvě fáze:

 1. Akční fáze: hráč provede libovolné množství akcí v libovolném pořadí.

 2. Fáze dobírání karet: hráč si dobere nové akční karty pro další kolo.


Akční fáze:

V akční fázi se utrácejí symboly z akčních karet. Každou akci - s výjimkou jedné - lze provést několikrát za kolo, pokud má hráč akční karty s dostatkem symbolů k jejímu provedení. Lze provést následující akce:

 1. Výměna jedné akční karty z ruky za jinou z nabídky akčních karet. Toto lze provést jednou za kolo. Před touto akcí lze odhodit jednu akční kartu z ruky a obměnit všechny akční karty v nabídce za nové. 
 2. Shromáždění vikingů: Utracením příslušných symbolů lze získat 1-3 vikingy téhož typu (válečníky, námořníky nebo obchodníky). Maximální počet vikingů, které hráč může v danou chvíli mít, je 10, pokud hráč nemá ve vsi kartu zvyšující maximální počet vikingů.
 3. Najmutí hrdiny: Hráč si vybere hrdinu z nabídky, zaplatí příslušné symboly a nabídka hrdinů se doplní.
 4. Použití schopností hrdiny: Někteří hrdinové mají schopnosti, které se dají použít jako akce. Po provedení akce se hrdina ihned vrátí na spodek balíčku karet hrdinů. 
 5. Stavba budovy: Na desce vesnice je 5 pozic pro umístění staveb (loděnice, jarlova síň, kovárna, hostinec a runový kruh). Hráč může mít ve vesnici pouze jednu stavbu daného typu.
 6. Získání stavebního žetonu: Pro stavbu budovy jsou potřeba stavební žetony. Získávají se utracením příslušných symbolů.
 7. Stavba dlouhé lodi: Hráč může mít pouze jednu dlouhou loď, pokud nemá ve vesnici kartu umožňující vlastnit dvě lodě.
 8. Návrat lodi z nájezdu
 9. Oprava lodi po nájezdu
 10. Nájezd: Pro nájezd je potřeba loď, hrdina a posádka, jejíž složení je dané kartou nájezdu. Za nájezd hráči získávají body slávy.


Fáze dobírání karet:

Poté, co hráč provede akce, musí si dobrat nové akční karty z dobíracího balíčku. Maximální počet karet v ruce je 6, pokud hráč nemá ve vesnici kartu zvyšující maximální počet karet v ruce.


Konec hry:

Hra končí ihned po skončení posledního z dostupných nájezdů. Aktivní hráč již nemůže provést žádné další akce. Poté se přikročí ke sčítání bodů slávy. Kromě bodů slávy z nájezdů lze získat body slávy z budov, lodí a vikingů přítomných ve vesnici. Hráč s největším počtem bodů slávy se stává novým jarlem.

Autor: enzo