Imperial - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hral to niekto?

Chcem sa spytat na dojmy z hry, zazitky, nejake postrehy ohladom hratelnosti, komplexnosti hry, zabavnosti...pocul som nazory, ze hra je dost schematicka a tym padom aj dost nezazivna...dakujem za vsetky informacie
29.8.2009 12:23:50

Vyssi liga
Nevim co si predstavujes pod pojmem "schematicka", ale nezazivna tahle hra urcite neni. Patrne zalezi na tom, co od ni ocekavas. Imperial je predevsim cynicka a az krute pravdiva hra o mocnych lidech v pozadi, kteri tahaji za nitky a ridi nase osudy. Muzes mit mocnou armadu, obrovske uzemi, ale jak nemas penize nejsi nic. Prohral jsi valku? Ale no tak, valka je jen divadlo pro chude lidi. Kdyz na to mas, muzes si viteznou stranu koupit a porazenym dat sbohem. A co s novou viteznou mocnosti? Pekne presypat statni kasu do vlastnich zasob a jit o stat dal.

Takze kdo na to ma zaludek (a priznejme si ze vetsina ano) si posmakne. Jen te musim varovat, ze po Imperialu uz hrani jinych valecnych her nebude takove jako driv. Pochopis, ze ani general nebo prezident neni ten, kdo to tady ridi.

29.8.2009 13:23:54

Vyšší liga 2
Souhlasím s předchozím. Imperial je hra založená na trochu odlišném principu než ostatní hry. Není o pečlivém budování a piplání se svou civilizací, nebo například dopravní společností, ale o odhadu budoucího vývoje, kdy klidně můžete "svůj" národ pustit k vodě a koupit si jiný, lepší :)). Právě tenhle aspekt, nám dělal největší problém. Sice je hra zasazeno do období I.světové války, ale válka zde hraje v podstatě vedlejší úlohu. První hry jsme hodně válčili a snažili se "svůj" národ dovést k velikosti, přitom rychlejší a efektivnější je, jak psal Radim, koupit si vítěze :))
Tuto hru mohu vřele doporučit.

29.8.2009 15:07:40

Nezáživná není
První 2 partie jsem měl s hrou těžké problémy - ta mapa a války tak silně připomínají diplomacii, že jsem hrál Imperial strategií Diplomacie - a hořel jsem jako papír.
Pak jsem přišel na to, že v téhle hře je pojem "vlastní stát" jen chimérou a hra se velmi rychle přesunula do mého soukromého Top 5).
Vřele doporučuji.

29.8.2009 20:53:00

Doporuceni
Tak tahle hra je vse jen ne nezazivna. Koncept "akcii" statu je zajimavy, to ze nic neni tvoje naporad dodava hre stavu. No a samotny princip rondelu, tedy obihani akci dokolecka se mi vyrazne libi ve vsech Gerdtsovych hrach, co jsem hral. Imperial mi ale z nich prijde nejlepsi...

30.8.2009 13:46:20

doporučuji
Tato hra je skvělá a jen všem doporučuji. Hráč musí hodně taktizovat a mít odhad co udělá ten druhý. Jen upozorňuji nadšence válečných her, že válka je zde vedlejší, nikoli primární, je to spíše strategicko-ekonomická hra.

25.11.2009 18:19:03

Vybíráme z Bazaru

Základna
Základna
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas