iKNOW - otázky a odpovědi

xxxxxxxooo hodnoceno 139x (Seznam vlastníků)

iKNOW - otázky a odpovědi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 15 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Tactic
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Názory

Nějaké poznatky, připomínky a názory?
26.11.2014 07:41:05

první hraní
Zdravím, zatím odehráno jednou v 6ti lidech na večírku deskových her.
První pocity všech zúčasněních jsou spíš horší :-(
Zábavnost nic moc, hodnocení pomocí žetonů zdlouhavé, nutnost žonglovat bílá/červená nepochopitelná...
Zpracování figurek, obyčejný plast nic extra. Barvy figurek jsou zvoleny tak, že se oranžová, růžová a ještě jedna barva stále pletou (navíc je tam nejen figurka, ale i sázecí žeton).
Na otázku první člověk odpoví správně a pak už to jen všichni opakují odpověď (možnost nepoznat správně řečenou odpověď je téměř nulová). Sázení na správnost odpovědí taky nuda (chcete bod - tak prostě věříte volnému hráči co bude mít nejvíc nápověd)...
Vzhledem k hypu co tomu předcházel rozhodně celkové zlámaní.

7.12.2014 09:22:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Po prvních šesti hraních...
Hra mi přijde docela svižná a zábavná. Nebavila mě hra ve dvou hráčích, ale ve třech a více už je to zábava. Výhodou jsou jednoduchá pravidla - během pěti minut vysvětlíte komukoliv a můžete začít hrát. Na rozdíl od "Česka" se mi líbí, že mohu docela taktizovat s tím, jak odpoví ostatní (a my jsme se i snažili ostatní hráče zmást tím, že jsme správnou odpověď podali jako silně nejistý tip:-)). Některé otázky jsou hooodně těžké a to klidně i po třetí nápovědě. Líbí se mi minimalistická podoba zpracování (insirace applem se nezapře).

3.5.2015 11:37:14

dojmy
Byť chápu výhrady esmoke, musím se přiklonit spíše ke Kikiře/Kikirovi. Hra právě dává prostor k blafování. Zároveň dává šanci i těm, kteří nemají až tolik vědomostí.

Pokud bych měl srovnat s Českem apod., tak mě zaujalo právě to, že ti, kteří mají méně vědomostí nejsou frustrovaní z chodících encyklopedií a ty zase nejsou frustrované z toho, že se prostě nemohou dostat na správné pole.

Nicméně pořád se mi z vědomostních her více líbí Fauna (nebo nově chystaná Země) či Time(Card)line.

3.5.2015 12:37:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Skvelá hra, ktorá potrápi chodiace encyklopédie...
iKnow je v našej hernej partii veľmi obľúbenou hrou. Na jednej strane vedomostná hra, ktorá preverí vedomosti "chodiacich encyklopédií" na druhej strane dáva šancu vyhrať aj menej vedomostne zdatným hráčom prostredníctvom stávok na ostatných protihráčov. Často sa tak stane, že hoci nakoniec uhádnete správnu odpoveď, tým že ste tomu príliš neverili a zvolili si až 3 nápovedy a navyše zle stavili na to, že ďalší protihráči neuhádnu, získate menej bodov ako protihráč, ktorý síce neuhádol, ale správne odhadol, ktorý protihráč odpovie správne. Niekedy to síce môže frustrovať tých, ktorí veľa vedia a často uhádnu, no vždy zle stavia, doťahovanie sa na tých, ktorí nemajú vedomosti ale majú z pekla šťastie je celkom zábavné! Ponosom ostatných komentujúcich nerozumiem, odpoveď predsa hráč nehovorí nahlas, ale každý si ju po prečítaní zvoleného počtu indícií zapíše na papierik tak aby to ostatní hráči nevideli a odpovede sa odhaľujú a body rozdeľujú až po prečítaní všetkých nápovied. Jediné, čo trochu uberá super dojem z hry je samotné bodovanie, ktoré niekedy vie byť chaotické, najmä v súvislosti s rozmieňaním čiernych žetónov na biele... Inak ide o skvelú hru, ktorá nie je čistokrvnou vedomostnou hrou.

29.8.2017 11:58:35

BB

Jiná pravidla

My jsme si stanovili jiná pravidla:
Jeden předčítá otázku a říká nápovědy, pakliže jsou zapotřebí.
Kdo první ví, okamžitě odpovídá a má body, body počítáme snadno - vezme si kartičku od předčítajícího. Pak se spočítají kartičky.
Velkou nevýhodou je, že ačkoliv je otázek hodně, tak je jich málo. Kdo jednou hrál už si pamatuje i to, co dřív nevěděl a příště může dělat leda předčítače jiné skupině lidí, protože co ze hry, když uvnitř cítí, že fixluje, protože už odpověď zná.

1.12.2020 20:35:56

Vybíráme z Bazaru

Star realms - All in (sbírka)
Star realms - All in (sbírka)
Akt. cena: 1914 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas