nepřihlášený

přihlásit

registrovat

iKNOW - Česko

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Oida úden eidós.“ - „Vím, že nic nevím.“
- Sokrates

iKnow - Česko je příslušníkem nové generace vědomostních her, kde nevyhrává vždy ten, jehož znalosti jsou největší, ale hráč, který dokáže nejlépe odhadnout síly své a svých protihráčů. Krabice se hrou obsahuje minimalistický herní plán, plastové figurky, které zároveň slouží jako počítadlo bodů a zejména 400 karet, obsahujících celkem 1600 otázek se 4800 nápovědami. Otázky se, jak už název hry napovídá, zabývají především znalostmi o České republice a věcech souvisejících.


Hráči se střídají v roli Vypravěče. Vypravěč zvolí jeden ze čtyř okruhů - Osobnosti, Naše vlast, Výtvory nebo Různé a přečte zadání. To má podobu jednoduché otázky nebo nedokončené věty typu "Které české město?" nebo "Tento filmový režisér...". Protihráči pak postupně volí, zda budou pro správnou odpověď potřebovat jednu, dvě nebo tři nápovědy a podle toho řadí své figury (žetony iKnow) na herní plán. Následně si pak vyberou jednoho ze spoluháčů a vsadí si (pomocí figurky iBet), jestli odpoví správně nebo špatně. Vypravěč pak přečte první nápovědu a hráči, kteří uvedli, že jim jedna nápověda bude stačit, postupně přednesou svoje odpovědi. Přesně tak - všichni hráči odpovídají v zadaném pořadí na stejnou otázku a je tedy možné okopírovat odpověď protihráče. 

Následně Vypravěč přečte druhou nápovědu,  načež odpoví další hráči, pak třetí nápovědu, po níž odpoví hráči, kteří si na danou otázku věřili nejméně a až pak se všichni dozví, jaká odpověď byla správná. Pokud hráči na správnou odpověď stačila jedna nápověda, získá 3 body, pokud 2, získá 2 body a pokud potřeboval nápovědy 3, získá jen 1 bod. Neúspěšní hadači body nezískávají, ale ani neztrácejí. Ztratit bod ale lze v případě neúspěšné sázky na protihráče. Na druhou stranu, tipne-li si hráč správně, že protihráč bude nebo nebude odpověď znát, získá 1 bod.

Vítězem hry se stane ten, kdo jako první nashromáždí 20 bodů. Jedna partie iKnow zabere zhruba 45 minut až 1 hodinu. Hrát se dá ve 2 až 6 hráčích, ve dvojici ovšem hra působí poněkud prázdným dojmem a s počtem hráčů zábavnost výrazně narůstá.

Autor: Dejf

Vybíráme z aukcí

Carcassonne: Objevitelé
Carcassonne: Objevitelé
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>