nepřihlášený

přihlásit

registrovat

IKI

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština:
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Japonsko, období EDO. Období ekonomického růstu, vzkvétání kultury a stability.

Ve hře IKI hráči zažijí jeden rok obchodování na japonském tržišti. Budou postupně na toto tržiště najímat prodejce a využívat jejich schopnosti k dosažení maximální harmonie a estetiky (IKI). Hra probíhá v 12+1 kolech reprezentujících jednotlivé měsíce roku. Po třech měsících dochází k vyhodnocení konce ročního období, kde hráči od svých prodejců získají suroviny, peníze, body (IKI) nebo jiné efekty.


Průběh hry:

V každém kole si hráči v pořadí podle úrovně hasičských schopností zvolí, o kolik míst se chtějí pohnout na hlavním rondelu. Následují kola jednotlivých hráčů, které se vyhodnocují v pořadí podle počtu kroků (od 1 do 4).

Hráč si může ve svém kole pořídit nového prodejce, pokud na to má dost peněz, pokud na něj má hráč místo (v jednu chvíli může mít jeden hráč pouze 4 aktivní prodejce). Místo nákupu si hráč může jednoduše vzít peníze.

Pak se na herním plánu pohne o zvolený počet kroků a může provést akci, která souvisí s příslušnou sekcí plánu a také může aktivovat jednoho ze dvou prodejců, kteří v dané sekci sídlí (pokud zde aktuálně prodejci jsou). Pokud ale hráč využije prodejce jiného hráče posune ho tím o krok dál k důchodu, kde již prodejci nepotřebují pravidelnou platbu, ale stále poskytují suroviny/body na konci každých tří měsíců.

Na konci ročního období musí hráč zaplatit každému ze svých aktivních (na herním plánu) prodejců jednu rýži a získá bonusové body za harmonické umístění prodejců v sekci (podle barvy karty) a také získá výhody od všech svých prodejců, včetně těch v důchodu. V pátém, osmém a jedenáctém kole navíc proběhne požár. Náhodná sekce plánu začne hořet a pokud hráč nemá dostatečnou hasičskou schopnost aby oheň uhasil, přichází o svého prodejce a požár pokračuje dál. Takto může shořet celý kvadrant plánu.


Konec hry:

Hra končí speciálním kolem, kde si hráči můžou zvolit libovolné herní pole a provést efekty na něm dostupné. Pak si hráči sečtou body, které získali v průběhu hry, body za jimi postavené budovy, body za dýmky, tabák a ryby, které získali v průběhu hry a body za sadu obchodníků různých barev, které mají v důchodu nebo stále na desce. Hráč s nejvíce body se stává vítězem hry.

Autor: HappyCerberus