Igloo Pop - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Gigamic
Rio Grande Games
Zoch Verlag
Autoři: Heinz Meister
Klaus Zoch
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Igloo pop je zcela netradiční společenská hra, ve které si vyzkoušíte i smysly při deskohraní bězně nezapojované. Představte si, že jste obr a máte také obří hlad. A jelikož toho za polárním kruhem až tak moc neroste, musíte si najít něco...ehm...šťavnatějšího. A ejhle - v blízkosti zrovna leží malá eskymácká vesnička. Procházíte se mezi iglú, třesete s nimi a zkoušíte, které z nich bude nejvýživnější, přesněji - kolik je v kterém eskymáků.

Průběh kola

Doprostřed stolu se náhodně z balíčku rozloží devět karet s různými čísly. Na každé kartě jsou jedno, dvě nebo tři po sobě jdoucí čísla z rozmezí od dvou do třinácti. Mezi karty se položí všechna iglú naplněná kuličkami, které reprezentují jednotlivé eskymáky přebývající v iglú.

Všichni hráči hrají najednou a snaží se např. podle zvuku nebo vibrací (často šestým smyslem) odhadnout počty kuliček uvnitř jednotlivých iglů. Tipují tak, že označí iglú žetonkem své barvy a položí ho na kartu s číslem, které odpovídá jejich odhadu.

Vyhodnocení kola

Jakmile jsou všechna iglú umístěna nebo už nikdo nechce tipovat dál, vyhodnotí se postupně jednotlivé karty. Na spodní straně iglú je vždy nalepeno číslo prozrazující skutečný počet kuliček uvnitř. Všechna iglú položená na jedné kartě se vyhodnotí podle jednoduchých pravidel. 

Ve hře jsou tři typy karet s různými tolerancemi pro tipovaní. Čím větší je tolerance na kartě, tím méně bodů karta za správný tip přínáší. Je možné získat jeden, dva nebo tři body za kartu, přičemž rozmezí tolerance je tři čísla, dvě čísla a přesný tip.

Hráč s nejpřesnějším odhadem získá kartu samotnou a všichni úspěšní si rozdělí žetonky neúspěšných. Každý žetonek přináší hráči na konci hry jeden bod.

Závěr hry

Po skončení kola se z balíčku rozloží na stůl nové tipovací karty a kola se opakují, dokud karty nedojdou. Na konci vyhrává ten, kdo má největší součet bodů za karty a žetonky.

Autor: aluka

Další názvy této společenské hry

  • Iglu Pop

Vybíráme z Bazaru

Escape: The Curse of the Temple – Quest
Escape: The Curse of the Temple – Quest
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas