nepřihlášený

přihlásit

registrovat

I, Spy

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: intriky
Čeština: undefined
Vydavatelé: Lost Boys Productions
Autoři: C. Simon Reid
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

I, Spy je zajímavou hrou, ve které se ujmete role agenta jedné ze světových mocností v období před 1. světovou válkou. Pomocí intrik a tahání za nitky v zákulisí politiky se snažíte aby právě vaše mocnost byla ta nejmocnější před začátkem války. V roli agenta se tajně snažíte podporovat jednu z evropských mocností.

K tomu vám mohou být nápomocny dobré kontakty s politiky (jejich vliv se vyhodnocuje několikrát během hry), spolupracující agenty (kartičky dávající výhodu) a nebo účelové sabotáže v některých z hlavních měst Evropy. Každé hlavní město navíc poskytuje specifickou výhodu, kterou může její návštěvník využít.

Ovládnutí světa (Evropy) není jednoduchá věc. Sami na to nestačíte, bez nevědomé pomoci vašich soupeřů se vám pravděpodobně nepodaří dosáhnout vítězství. Proto je nutné svoji identitu tajit a nebo ještě lépe vzbuzovat dojem, že jste někým jiným a na závěr překvapit tím, koho že to vlastně podporujete. Ve hře je celkem 5 bodovacích kol a ztráty se jen těžko dohánějí, důležité je tedy nezůstat příliš vzadu.


Průběh hry:

Na začátku hry si tajně vylosujete, za kterou stranu (mocnost) budete ve hře hrát. Respektive se bude snažit prosazovat její zájmy tak, aby tato mocnost měla na konci hry nejvíce bodů.

Hra se hraje celkově na 14 kol, přičemž pětkrát ve hře proběhne bodovací fáze. Během svého tahu musejí hráči zahrát 2 karty. Tyto karty představují různé akce - cestování, okrádání, obchod, nakupování agentů, vyvolání skandálu atd. K tomu mohou provést ještě jednu ze dvou dalších akci: využití vlastnosti metropole (pokud se v ní nacházejí), nebo vzetí jedné již zahrané karty zpět do ruky. Klíčovou roli ale ve hře hrají politici - vaší snahou je dostat do hry a mít vliv nad takovými politiky, kteří přinášejí prospěch mocnosti, kterou zastupujete. V opačném případě budete ztrácet vliv a tím i body v průběhu bodovacích fází.

Druhý zásadní prvek této hry jsou samotné karty, které kromě toho, že přinášejí nějaký užitek a možnost vykonat požadovanou akci, zároveň vždy přidávají také body vlivu některé mocnosti. Vaší snahou je tedy balancovat mezi přínosem dané akce pro Vás a posilovaním pozice některé ze soupeřících mocností.


Konec hry:

Vliv, který mocnosti během hry kumulují, se vyhodnocuje v pěti bodovacích fázích. Agent mocnosti, která má největší vliv po posledním bodování, se stává vítězem hry.

Autor: paladin91