I Am Death Now?

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

I Am Death Now? - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Josh Jack Carl
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

To vážně?!

“… snaží se umučit své testovací subjekty a způsobit jim nesmírné bolesti a psychické újmy, které už nezvládnou ustát.”

 

Přijde to úchylné a zvrácené i někomu jinému, nebo jen mně? Tohle je podle mně už přes čáru, takové zhovadilosti bych fakt zakázal vydávat. Pak se divíme, jak jsou ty děcka vypatlané, když se takové věci prezentují jako normální, běžné a v pohodě…

Jsem v pohodě s hrami jako #Cards Against Humanity, #Joking Hazard nebo #Komu zvoní tramvaj (či něco podobné), protože byť se můžou takové hry jevit jako dosti kontroverzní (nebo někdy i jsou), člověk tam pracuje se slovy, slovními spojeními a vytváří mnohdy až různé absurdity, ale stále jen pro pobavení. Neshledávám ale nic zábavného na tom, když hra nabádá k úmyslnému mučení/ubližování, aby pak mohla hráče vítězoslavně odměnit “zaslouženým vítězstvím” za splnění cíle, což je dosažení smrti postav/y. WTF?!?!

Srovnal bych to ještě třeba s filmovou sérii SAW, kde tvůrci soutěží o nejbrutálnější popravu či způsob umučení jiných lidí, provedené postavou, která se tváří, že má jaksi morálně navrch a proto "může", a ostatní si to podle jejího subjektivního názoru zrovna tak, jak to je prováděné, zaslouží… Prostě HUMUS.

 

Omlouvám se za moralizování, ale jisté hranice by prostě měli být stanoveny a nepřekračovány.

 

* * * * *
Board games klub, Trenčín

24.5.2023 09:12:16

Souhlas. 

Nejsem žádný moralista, regál mám plný hororových her a např. shánění a oživování mrtvol v #Monstrum: Frankensteinovi dědicové mi přijde jako prima zábava, ale z tohohle mi včera taky upadla brada. 

Mám z toho stejný pocit jako ty.

Ty zmiňuješ Saw, ono to frčí i v beletrii. Např. velmi populární Chris Carter a jemu podobní, kde jde jen o to vymyslet vraha jenž provádí co nejúchylnější vraždy, mnohdy v podstatě umučení. Taky HUMUS - ale zjevně to frčí. Nechápu…

24.5.2023 10:49:52

také souhlas

24.5.2023 10:59:29

Tohle jde za mnou a ne zrovna nejvhodnejsiho zvoleni popisku. Pro cloveka ktery tu hru nehral, tak to prijde jako neco nemorallniho a hnusneho, ale v realite jsou ty popisky “bolesti” na kartach spis vtipne predstavy situaci, ktere se stavaji kazdemu z nas v beznem zivote.

 

Napriklad: Tvuj testovaci subjekt slapnul na kosticku lega a to mu zpusobilo bolest. Nebo ze na testovaci subjekt zahrajes kartu, kdy “musi” stravit cely den v praci na meetingu a to ho psychicky vycerpava. Nebo karta ktera rika, ze jsi testovaci subjekt rizl papirem mezi prsty. Mozna to mohlo byt napsane v uvozovkach a nebo popsane uplne jinak.

 

Pokud jsem nekoho popiskem pohorsil, tak se ho pokusim upravit. V samotne hre se o zadne brutalni popisky bolesti ani nasili nejedna a vse je jen na bazi predstavy kazdodennich vtipnych neprijemnosti, se kterymi se clovek bezne setkava. Moje chyba, ze jsem si nepredstavil, ze vlastne dany popisek jde pochopit uplne jinak v pripade ze se s hrou nekdo setkava v podobe popisku poprve. Coz bude pravdepodobne drtiva vetsina.

 

Edit: Pozadal jsem o schvaleni upravy popisku, aby i pro lidi, kteri hru nikdy nehrali a nevi o co jde, nepusobil popisek tak drasticky. Zaroven jsem uploadnul i dve fotky, aby si slo udelat i lepsi predstavu o co v te hre jde. (Potreba pockat na schvaleni)

 

Jeste jednou se omlouvam za puvodni svadejici popisek, ktery mohl hru shodit do uplne jineho svetla a kategorie. Opravdu se nejedna o zadnou hru plnou nasili, ale o celkem vtipnou karetni hru. Byt s tematikou “ublizovani” v podobe neprijemnych situaci do kterych se subjekty dostavaji v dusledku vami zahranych karet.

26.5.2023 09:07:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Úprava schválena.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

26.5.2023 10:08:29

Takže to asi bude spíš připomínat hru #Shit Happens

No z toho popisu ty vyznělo všelijak. Přesto, pokud cílem hry má být úmyslné způsobování smrti (třeba fiktivní) postavy, tak se mi to stejně nelíbí. I ty hry, co už jsem zmínil dříve mají třeba líbivou grafiku, ale...

Myslím, že je spousta pěkných her, třeba budovatelských, nebo takových kde se něco tvoří. Jasně, těch válečných, nebo obdobných, ve kterých jde vždycky o poražení/ovládnutí/"přečůrání" soupeře je daleko, daleko víc. Jenže třeba rozlišovat mezi tím, když je nějaká jednotka či postava poražena/zabita/zlikvidována (což může být třeba vnímáno jako, že před chvílí tu byla a teď tu už není) a “barvitým” popisem úmyslného ubližování a způsobování bolesti či jiné újmy nějaké konkrétní postavě (které jsou v této hře dokonce pojmenovány). Nejsem psycholog, ale takové věci by u malých dětí bez patřičného vysvětlení a dozoru (i když takovéto hry bych jim do ruky nikdy nedal), by mohli v krajním případě vést k tomu, že by to přebírali jako normální chování a začali by třeba ubližovat takovými způsoby spolužákům. Jo vím, že teď už to ženu do extrému, ale člověk mnohdy krát neví, co ti malí haranti dělají, nebo na co myslí, když se “nedívá”. Tak proč to ještě podporovat?

Jako, když to chce dospělý člověk hrát, je to jeho volba. Já to z principu hrát nechci a ani to nikomu doporučovat k hraní nebudu. Ne, že bych výslovně od toho odrazoval způsobem - tohle určitě nehraj. Tohle je můj názor a je na lidech samotných jak se k tomu budou stavět.

(slibuji, že tím už na toto téma končím :))

* * * * *
Board games klub, Trenčín

26.5.2023 10:33:33

Vybíráme z Bazaru

Masters od Renaissance: Lorenzo il Magnifico+obaly
Masters od Renaissance: Lorenzo il Magnifico+obaly
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas