nepřihlášený

přihlásit

registrovat

HysteriCoach

Počet hráčů: 4 - 14
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Granna
Matagot
Scribabs
Autoři: Walter Obert
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Já že řvu? Já ti ukážu, co je to řev! Jestli ještě jednou předvedeš tak nemožnej pas! Vždyť si to tomu jejich útočníkovi poslal přímo na nohu! A teď švihej k lajně a hrej to svoje, nebo hned od zítřka kopeš za béčko!"

HysteriCoach je jednoduchá party hra z fotbalového prostředí. Hráči se rozdělí do dvou týmů. Každý tým ze svého středu vybere jednoho trenéra. Trenér i tým pak obdrží identickou kartu sestavy jednoho z týmů. Na kartě týmu je uvedena soupiska hráčů, jedná se o týmy národní. Ve hře najdete týmy Itálie, Japonska, Řecka, Nizozemí, Senegalu, Brazílie, Švédska, Německa a Ruska, na internetu jsou k nalezení další. Soupisky jsou ve dvou úrovních obtížnosti a zvlášť u té obtížnější se vám pěkně zamotá jazyk a o to tu jde. Například senegalský záložník Mimbutusuabala je pěkným příkladem.

Cílem hry je to, aby trenér svůj tým co nejrychleji rozestavil na herní desce fotbalového hřiště do formace, kterou si lízne ve formě karty.

Rozestavení ovšem neprovádí sám, ale pokřikováním na členy svého týmu. Vtip je jednak v tom, že oba týmy hrají současně a tedy se navzájem překřikují a druhak v tom, že pro pohyb hráčů po hřišti platí přísná pravidla mezi které patří:

  • trerér musí vždy vyslovit celé jméno fotbalisty, jež má změnit pozici, nesmí použít vlastní jméno hráče, zkratku, číslo dresu apod.
  • trenér nesmí za žádných okolností fyzicky zasahovat do rozmístění hráčů na hřišti
  • trenér nesmí používat slova dopředu, dozadu, vlevo, vpravo, ale musí je opsat fotbalovými ekvivalenty (např. "Do útoku", "K lajně" atd.)
  • hráči se nesmí dotýkat jiných než svých hráčů (při hře menšího počtu hráčů, hraje jeden člen týmu za více fotbalistů)

V okamžiku, kdy jeden z týmů dosáhne dané formace, trenér zařve "Šance" a hra se zastaví. Po kontrole správného rozestavení se střílí hodem kostkou. Pokud na ní padne číslo větší než je aktuální počet vstřelených gólů daného týmu, přičemž 1 znamená vždy minutí a 6 vždy gól. Vítězí tým, který jako první vstřelí třetí gól.

Protože se běžně nedá příliš sledovat chování soupeře, je vhodné určit i rozhodčího, který dohlíží na dodržování pravidel.

A pokud vám nesedí fotbal, dostupná je i hokejová varianta této hry pod názvem HysteriCoach Hockey.

Autor: Eyron

Další názvy této společenské hry

  • Trener w amoku

Vybíráme z aukcí

Enemy Action: Ardennes - nová, rozbalená
Enemy Action: Ardennes - nová, rozbalená
Akt. cena: 1750 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>